Premiera “Kronik świdnickich”

post
autor: sh data publikacji: 10 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

12 lipca, o godz. 21.00 zapraszamy na plac Konstytucji 3 maja na spektakl uliczny “Kroniki świdnickie” w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz.
Na scenie zobaczymy: Tomasza Szydło, Alfreda Bondosa, Jana Kosiora, Adama Sokołowskiego, Janusza Królika, Andrzeja Wiśniocha, Michała Piotrowicza, Maćka Marjasiewicza, Maję Białą, Katarzynę Misiak, Mateusza Wszelakiego, Damiana Górecznego, Rafała Króla, Karola Bartosiewicza, Monikę Kowalczyk, Karolinę Skomorowską, Paulinę Dziachan, Patryka Kwiatuszewskiego, Arkadiusza Kleja, Lenę Różańską, Beatę Szymańską, Igę Zarzycką, Wojtka Jureckiego, Marysię Mazurek, Julię Mazurek, Karola Mazurka oraz Małgorzatę Mazurek.

To pierwsze widowisko nawiązujące do najważniejszych wydarzeń z historii miasta, w tym do słynnego Świdnickiego Lipca ’80. Bohater, Kazimierz od lat pisze pamiętniki, będące swoistego rodzaju kronikami miasta, przenosi nas w czasy swojego dzieciństwa i młodości. Ukazuje nie tylko historyczne chwile, ale także pozwala nam poznać swoje codzienne życie. Z sentymentem wspomina przeprowadzkę do Świdnika, swoją pierwszą miłość, pracę, przyjaciół. Świdnik w widowisku, to miasto nie bojące się wyrazić protestu wobec PRL-owskiego systemu i propagandy, miasto wciąż walczące o wolność.