III Lubelski Festiwal Tańca TANECZNE PASJE SENIORÓW

post
data publikacji: 25 maja 2022

11.06.2022

Muszla koncertowa CUS w Świdniku

godz. 12:00

wstęp wolny
Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Semper In Altum

Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Semper In Altum organizuje III Lubelski Festiwal Tańca TANECZNE PASJE SENIORÓW w Świdniku.
Zapraszamy zespoły tańczących seniorów do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Stwarzamy amatorskim zespołom, grupom, solistom możliwość konfrontacji twórczości artystycznej. Ideą imprezy jest artystyczna integracja seniorów, którzy pokazują , w jaki sposób jesień życia zamienić w twórczą wiosnę.

Promujemy taniec , który zwiększa sprawność ruchową i psychiczną seniorów. Pokazujemy, że wiek nie gra roli, liczy się zaangażowanie, chęć i zapał do działania. Pokazujemy jak aktywnie mogą spędzić wolny czas seniorzy . Promujemy wspólne spędzenie czasu przez dzieci, rodziców i dziadków.

Na trzecią edycję Lubelskiego Festiwalu Tańca TANECZNE PASJE SENIORÓW przyjadą zespoły tańczących seniorów z różnych zakątków kraju; Formacja Taneczna GRACJA z UTW w Mielcu, SENIORITKI z GOK w Kłomnicach k/ Częstochowy, 2 Zespoły z Jarosławia Zespół Taneczny STALOWIANKI ze Stalowej Woli , Grupa Taneczna FLOW z UTW Lublin, solistka z Lublina, Zespół Folklorystyczny Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego.
Lista nie jest jeszcze zamknięta i przyjmujemy zgłoszenia.

Festiwal jest współfinansowany przez Województwo Lubelskie.

Honorowy Patronat Starosty Świdnickiego.
Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Świdnik Waldemara Jaksona