Joga

Hatha Yoga

Zajęcia nakierowane są na poprawę sprawności fizycznej oraz równoważenie na poziomie psychicznym. Opierają się na sekwencji pozycji, które uelastyczniają, wzmacniają i relaksują ciało. Regularna praktyka wpływa na kondycję i poszerzanie świadomości ciała oraz koordynacji ruchowej. Pomaga także w redukowaniu napięć psychicznych i mięśniowych, ułatwia wyciszenie, przywraca właściwe wzorce oddechowe i usprawnia procesy myślowe. W Yodze pracujemy zarówno nad zwiększaniem zakresu ruchów i wydajnością mięśni, jak i nad ich rozluźnieniem i elastycznością oraz regeneracją. Końcowa faza sesji to relaks. Polega na wprowadzaniu organizmu w stan odprężenia poprzez wizualizacje, autosugestię, neuromięśniową relaksację progresywną oraz trening autogenny. Są formą świadomego wypoczynku oraz rodzajem autoterapii. Niwelują skutki stresu, uwalniają od napięć w ciele, koją nerwy, ułatwiają wyciszenie i regenerację i poprawiają samopoczucie. Na głębszym poziomie poszerzają samoświadomość, wspomagają inteligencję emocjonalną, uczą radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami i uciążliwymi stanami psychofizycznymi na co dzień.

Yoga Nidra

Prowadzona sesja relaksacji/medytacji. Odbywa się w pozycji leżącej, jest poprzedzona praktyką asan w stylu Yin. Oparta o łagodną prakktykę asan, a następnie wprowadzanie ciała i umysłu w stan głębokiej relaksacji, poprzez skanowanie ciała, obserwację oddechu i prowadzoną medytację. Joga nidra zawiera całe spektrum możliwości dla praktykującego, w zależności od potrzeb i celu z jakim przychodzi na zajęcia oraz stanu w jakim aktualnie się znajduje – być może będzie to odpoczynek, być może proces medytacyjny. Joga nidra może być przydatna zarówno dla osób, które traktują jogę jako praktykę poprawiającą formę psychofizyczną, jak i tych które poszukują wewnętrznych wglądów.

 

Wtorek:

16.30 - 18.00 - pracownia wokalna HBO (2/21) 

18.10 - 19.40  - pracownia wokalna HBO (2/21) 

20.00 - 21.30 - sala kameralna 

Czwartek:

20.00 - 21.30 - sala kameralna

Piątek:

16.30 - 18.00 - sala kameralna

18.10 - 19.40  - pracownia wokalna HBO (2/21) 

 

 

 

 

 

Ewelina Skibińska

Nauczycielka hatha yogi i yogi nidry oraz technik relaksacji i medytacji. Instruktorka choreoterapii i arteterapii. Psychodietetyczka. Promotorka zdrowego stylu życia. Autorka tekstów dla portalu Joga ABC.

Jogę praktykuje i prowadzi od kilku lat. Współorganizuje także wydarzenia i festiwale, popularyzujące samorozwój poprzez pracę z ciałem i umysłem.

W praktyce własnej oraz w tworzeniu zajęć, korzysta z kilku metod pracy psychosomatycznej. Jej ścieżkę rozwoju i poszerzania kompetencji wytycza holistyczne podejście do człowieka. Ważny jest dla Niej zarówno aspekt fizyczny praktyk, jak i benefity na poziomie mentalnym i emocjonalnym.