Joga

Delikatne zajęcia jogi nastawione przede wszystkim na rozluźnienie i relaks. Pracujemy głównie z powięzią - największym organem naszego ciała, odpowiadającego m.in. za odpowiednie nawilżenie mięśni czy odprowadzanie z nich ubocznych produktów przemiany materii, a także pełniącego funkcję ochronną. Ta niepozorna cienka błonka oplatająca wszystkie nasze mięśnie jest także narządem propriocepcji - czyli odczuwania własnego ciała. W niej "zapisują" się wszelkie napięcia dnia codziennego - spowodowane pracą siedzącą, stresem, powtarzaniem wciąż tych samych wzorców ruchowych - i to ona jest odpowiedzialna za wiele chronicznych bóli - zwłaszcza bóli pleców. Poprzez delikatne ćwiczenia, ruch autentyczny oraz elementy automasażu będziemy uczyć się rozluźniać i relaksować nie tylko mięśnie, ale również powięź. Delikatny i spokojny charakter zajęć pomoże też uspokoić układ nerwowy i wyłączyć tryb "uciekaj albo walcz", w który nasze ciała wchodzą w stresujących momentach. Joga powięziowa jest odpowiednia zarówno dla osób zaawansowanych, jak i kompletnie początkujących; aktywnych, jak i tych, którzy stronią od aktywności fizycznej.

Zajęcia zaczynają się krótką medytacją podczas której wyciszamy umysł. Następnie przechodzimy do delikatnej rozgrzewki, podczas której uwalniamy napięcia z ciała i wreszcie dochodzimy do części właściwej, w której rozluźniamy ciało w pozycjach jogi. Na koniec obowiązkowo przechodzimy do relaksacji prowadzonej, by jeszcze bardziej pogłębić uczucie relaksu i pozwolić ciału odpocząć po ćwiczeniach.

Wtorek godz. 17.30 - 19.00 (pracownia wokalna HBO) 

Wtorek godz. 20.00 - 21.30 (sala kameralna) 

Czwartek godz. 17.30 - 19.00 (sala kameralna)

Czwartek godz. 19.30 - 21.00 (sala kameralna) 

Instruktor:

Sezon 2019/2020 - Monika Młynarczyk

Absolwentka studiów podyplomowych Joga i Relaksacja na Wydziale Fizjoterapii warszawskiego AWF. Ukończony kurs nauczycielski z dwóch metod - delikatna joga yin oraz spiralna dynamiczna joga.

Sezon 2018/2019 - Patrycja Wróblewska

Dyplomowany instruktor Jogi.