“Bajkowy świat DUŻYCH dzieci” – autorska wystawa Anny Witek

post
data publikacji: 23 kwietnia 2021

04.05.2021

godz. 12:00

Organizator:

Zapraszamy wszystkich sympatyków sztuki do odwiedzenia wirtualnej wystawy malarskiej Anny Witek w Galerii „Za szybą”.

„Bajkowy świat DUŻYCH dzieci” to autorska kubistyczno-ekspresyjna interpretacja świata bajek.    

„Pisanie wierszy i rysowanie od zawsze były moją pasją. W latach wielkiej dojrzałości twórczej, która przypadła na początek 2000 roku zapisałam się do grupy Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Był to moment, w którym zaczęłam tworzyć nie tylko dla siebie.”

Zamiłowania twórcze autorki – zarówno do rysunku, malarstwa jak i poezji – zrodziły się już w dzieciństwie, jednak w tamtych czasach nie miała możliwości, aby spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje. Minęło bardzo wiele lat zanim się to zmieniło.

Dziś, po blisko 21 latach swojej działalności artystycznej, Anna Witek wciąż doskonali swój warsztat, bierze czynny udział w plenerach malarskich, warsztatach oraz wystawach – w Świdniku i poza nim. Zdobywa nagrody i wyróżnienia. Kilka z jej prac znalazło swoich odbiorców w Szwecji, Danii, a nawet Australii.

Prezentowane prace są w pełni wytworem wyobraźni autorki, odbiciem jej stanu ducha, przeżyć i emocji, zmuszają do refleksji, tworzenia własnej interpretacji

Poza działalnością artystyczną, pomimo wybuchu pandemii, nadal chętnie udziela się charytatywnie – wspiera chorych na białaczkę, dzieci z ubogich rodzin i domy dziecka. Angażuje się w organizację obozów, wakacji i ferii dla młodzieży, akcje krwiodawstwa oraz te na rzecz bezdomnych zwierząt. Nie pozostaje obojętna na potrzeby naszych rodaków na Litwie.

Za swoją działalność twórczą została wyróżniona odznaczeniem Amicus Civitatis.

W 2020 roku została przyjęta do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.