Promocja książki Grzegorza Doroby “Motocykle WSK prototypowe i sportowe 1954-1985”

post
data publikacji: 13 września 2021

14.09.2021

Biblioteka Główna, ul. Niepodległości 13

godz. 17:00

Organizator: Biblioteka

Zapraszamy na promocję książki Grzegorza Doroby “Motocykle WSK prototypowe i sportowe 1954-1985”.

Książka zamyka trylogię o jednośladach. Grzegorz Doroba – nauczyciel PCEZ Świdnik, zawodnik sekcji motorowej FKS „AVIA” Świdnik; klubowy Mistrz Polski; 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w trialu motocyklowym; reprezentant Polski w latach 1984-1987 reprezentował barwy klubowe i narodowe w zawodach rangi:

• Mistrzostwa Polski

• Puchar Narodów

• Mistrzostwa Świata

• Trial de Nations

Grzegorz Doroba w swojej karierze sportowej ma wiele tytułów Klubowego Mistrza Polski. Indywidualnie w Mistrzostwach Polski wywalczył piąte miejsce w grupie ,,A”, czyli dwudziestu najlepszych rajdowców w kraju. W latach 1984-1987 Grzegorz Doroba był członkiem Kadry Narodowej i brał udział w zawodach rangi Mistrzostw Świata oraz Pucharu Narodów. Jest pomysłodawcą i twórcą MotoStrefy WSK – izby pamięci świdnickiej wueski i autorem monografii poświęconej motocyklom produkowanym w Świdniku pod tytułem „Ilustrowana historia motocykli WSK” (w zaufaniu możemy powiedzieć że szykuję się druga część). Jest też pomysłodawcą i pierwszym organizatorem zlotów miłośników tego motocykla organizowanych co roku w Świdniku.

Pan Grzegorz od 1986 roku jest aktywnym nauczycielem w PCEZ i jest specjalistą od przedmiotów zawodowych oraz podstaw przedsiębiorczości.