Katy Carr z zespołem The Aviators

post
data publikacji: 22 kwietnia 2017

06.10.2013

godz. 20:00

Organizator:

Koncert w ramach Festiwalu Piosenki Literackiej “Jesień z Poezją”. Katy Carr to brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia, kreatywna multiinstrumentalistka, producentka filmowa i żarliwa patriotka. Występuje z grupą The Aviators.

Ich muzyka definiowana jest jako eksperymentalne połączenie folku i popu. Są to utwory subtelne i odprężające, niekiedy nieco staroświeckie, innym zaś razem bardzo nowoczesne.

Do tej pory Katy Carr wydała cztery albumy: Screwing Lies (2001), Passion Play (2002), Coquette (2009) oraz Paszport (2012). Otrzymała wiele nagród, nominacji i wyróżnień. Śpiewała w Royal Opera House, pisali o niej w „The Independent” i „The Guardian”.

W listopadzie 2011 r. Katy została nominowana do London Music Award 2012 wraz z m.in. Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys oraz Edem Sheeranem.

Jako nastolatka chciała zostać pilotem w brytyjskich siłach powietrznych Royal Air Force. Wkrótce zrobiła licencję pilota w RAFie, a później także licencję prywatnego pilota (PPL). Jej fascynacja muzyką stała się jednak silniejsza.
Katy Carr śpiewa zarówno w języku angielskim, jak i polskim, choć połączenie ich obu staje się niekiedy w ustach wokalistki bardzo zabawne.