Archiwum Przeglądy filmowe

archiwalne filmy Kina Lot

 • Ikar. Legenda Mietka Kosza

  Obsypany nagrodami na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. To opowieść o sile, jaką daje pasja oraz o paradoksie, jakim była kariera

  W kinie 11 listopada, godz. 19:30
  Produkcja Polska
  Czas trwania 119 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język Polski
  Reżyseria Maciej Pieprzyca
  Wersja 2D
 • Pozwól mi upaść

  Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

  W kinie 10 listopada, godz. 19:30
  Produkcja Finladnia, Islandia, Niemcy
  Czas trwania 136 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Baldvin Zophoníasson
  Wersja 2D
 • Wymarzony

  Niewiele potrzeba, by zaczarować świat. Niesamowity film o tym, jak „niechciany” staje się „wymarzonym”. Jesteście gotowi zobaczyć, co czuje niechciane niemowlę? “Wymarzony” to film, obok którego trudno przejść obojętnie. Trochę przyzwyczailiśmy się do myślenia, że małe dzieci niewiele rozumieją, że nie ma sensu mówić im pewnych rzeczy, bo przecież nie

  W kinie 9 listopada, godz. 19:30
  Produkcja Belgia, Francja
  Czas trwania 115 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Jeanne Herry
  Wersja 2D
 • Parasite

  Tragikomedia Parasite reżysera Bonga Joon-ho zasłużenie otrzymała Złotą Palmę w Cannes. To drapieżno-zuchwała satyra o ofiarach wykluczeń społecznych. W „Parasite” znajdziemy niemal wszystko, co składa się na współczesną Koreę Południową. Z jednej strony obserwujemy tu kraj nowoczesny, który z militarnej dyktatury stał się jedenastą co do wielkości gospodarką świata i

  W kinie 8 listopada, godz. 19:30
  Produkcja Korea Południowa
  Czas trwania 132 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Joon-ho Bong
  Wersja 2D
 • Yuli

  “Yuli” to poruszająca opowieść o życiu Carlosa Acosty – jednego z najwybitniejszych tancerzy baletowych ostatnich dekad, której smaczku dodaje to, że tytułową rolę odgrywa… sam Yuli! Historia Kuby, rasizmu, biedy, samotności i determinacji. Film stanowi mieszankę dokumentu, fabuły i przedstawienia baletowego w jednym.

  W kinie 7 listopada, godz. 17:45
  Produkcja Hiszpania, Kuba, Niemcy, UK
  Czas trwania 115
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Icíar Bollaín
  Wersja 2D
 • Oddech

  To nostalgiczne kino, którego największym atutem są zdjęcia w pełni oddające piękno i majestatyczność australijskiego krajobrazu. W tych widoczkach rodem z National Georaphic rozgrywa się prosta historia o dorastaniu, która nie sili się na coś więcej. Bohaterowie Bakera w przeciągu jednego lata, na przestrzeni którego rozgrywa się akcja filmu, zmierzą

  W kinie 6 listopada, godz. 17:45
  Produkcja Australia
  Czas trwania 115 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Simon Baker
  Wersja 2D
 • Wysoka dziewczyna

  Wojna zawsze wygląda tak samo. Można ją jednak ukazywać na wiele różnych sposobów. W “Wysokiej dziewczynie” uchwycona jest z perspektywy, która w kinie jakimś cudem jest traktowana zwykle po macoszemu. Bohaterkami filmu są bowiem kobiety, o których często się zapomina, opowiadając o koszmarze wojny. “Wysoka dziewczyna” jest inspirowana reportażem noblistki

  W kinie 5 listopada, godz. 17:45
  Produkcja Rosja
  Czas trwania 130 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Kantemir Balagov
  Wersja 2D
 • Pavarotti

  „Pavarotti” to niezwykle przyjemna, kojąca i w gruncie rzeczy inspirująca opowieść o pełnym charyzmy człowieku, dysponującym jednym z najbardziej niesamowitych głosów w dziejach.

  W kinie 4 listopada, godz. 17:45
  Produkcja USA, Wielka Brytania
  Czas trwania 114 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Ron Howard
  Wersja 2D
 • Kobieta idzie na wojnę

  Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! Wojowniczka naszych czasów na co dzień dyryguje chórem i od lat stara się o zgodę na adoptowanie dziecka. W pełnej konspiracji działa jako ekologiczna aktywistka. Obu wcieleniom nie

  W kinie 3 listopada, godz. 17:45
  Produkcja Francja, Islandia, Ukraina
  Czas trwania 101
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Benedikt Erlingsson
  Wersja 2D
 • Ból i blask

  To kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa.

  W kinie 2 listopada, godz. 17:45
  Produkcja Hiszpania
  Czas trwania 113 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Pedro Almodóvar
  Wersja 2D
 • Powrót

  Jest to historia młodej dziewczyny, która uciekła z domu publicznego w Niemczech i wraca do rodziny mieszkającej w małej miejscowości. W konserwatywnej społeczności Urszula spotyka się z wykluczeniem i odseparowaniem. Wstydzi się jej nawet najbliższa rodzina. Ale traktowana jak wyrzutek dziewczyna nie zamierza odgrywać roli ofiary.

  W kinie 29 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 106 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Magdalena Łazarkiewicz
  Wersja 2D
 • Vice

  Film przedstawia losy Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie obu kadencji Georg’a W. Busha. Twórca nie skupił się jedynie na postaci wiceprezydenta USA lecz pokazał także szeroki obraz tego, jakie jego działania miały wpływ na politykę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie.

  W kinie 25 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Hiszpania, USA, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Czas trwania Adam McKay
  Dozwolony od lat 132 min
  Język napisy
  Reżyseria Adam McKay
  Wersja 2D
 • Fuga

  Film podejmuje niezwykle ciekawe zagadnienie, wiążące się z tytułową fugą dysocjacyjną. Jest to zaburzenie, które zostaje wywołane np. w wyniku potężnego stresu lub traumy. Skutkuje ono nawet utratą pamięci i stwarzaniem przez mózg kompletnie nowej osobowości. Zaburzenie to dotknęło główną bohaterkę “Fugi” Alicję.

  W kinie 24 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 100 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  Wersja 2D
 • Zabawa, zabawa

  Film jest jak kubeł zimnej. Trudno wyrzucić go z umysłu po zobaczenia napisów końcowych. Jest jak rachunek sumienia, nie tylko dla tych, którzy regularnie zaglądają do kieliszka. Trzy kobiety z trzech różnych pokoleń. Każda z nich pije. Zawsze o kieliszek za dużo. Poznajemy je, gdy świat zaczyna się im walić.

  W kinie 23 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 88 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Kinga Dębska
  Wersja 2D
 • Mój piękny syn

  Film ten, to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtwardsza wtedy, gdy obaj zaczęli się do siebie oddalić.

  W kinie 14 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja USA
  Czas trwania 111 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Felix Van Groeningen
  Wersja 2D
 • Kafarnaum

  Rodzice mogą wyrządzić swym dzieciom wiele różnych krzywd, od często fizycznych,  po psychiczne, których echa potomkowie odczuwają nierzadko do samego końca. Co jednak muszą zrobić dziecku rodzice, by to postawiło ich na sali sądowej, pozywając za to, że w ogóle mieli czelność je spłodzić?

  W kinie 13 kwietnia 2019 godz.19:15
  Produkcja USA, Liban
  Czas trwania 120 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Nadine Labaki
  Wersja 2D
 • Green Book

  Mahershala Ali (nagrodzony Oscarem za tę rolę) jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni. Wielki zwycięzca Oskarów (najlepszy film, scenariusz oryginalny oraz już wspomniana najlepsza rola drugoplanowa).

  W kinie 10 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja USA
  Czas trwania 130 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Peter Farrelly
  Wersja 2D
 • Anioł

  Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazję by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępce Ramona, do głosu dochodzi ciemniejsza strona jego natury.

  W kinie 9 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja Argentyna, Hiszpania
  Czas trwania 115 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Luis Ortega
  Wersja 2D
 • Kraina wielkiego nieba

  Nominowani do Oskara rewelacyjni Carey Mulligan oraz Jake Gyllenhall w zachwycająco pięknym debiucie Paula Dano na podstawie bestsellerowej powieści “Wildlife” Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera. Film “Kraina wielkiego nieba” to wzruszający dramat opowiadający o małżonkach, którzy zmagają się z kryzysem w związku.

  W kinie 7 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja USA
  Czas trwania 104 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Paul Dano
  Wersja 2D
 • Gentleman z rewolwerem

  Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który wcale nie miał ochoty na to, żeby przejść na emeryturę, z więzienia uciekał 30 razy, a rabując banki nigdy nie zapominał o byciu gentlemanem. W tej komedii kryminalnej Robert Reford (w swojej ostatniej roli w karierze) wciela się w Forresta Tuckera, słynnego amerykańskiego

  W kinie 13 grudnia
  Produkcja USA
  Czas trwania 93 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria David Lowery
  Wersja 2D
 • Dziedziczki

  Refleksyjna opowieść o miłości, radości i potrzebie spełnienia wobec życiowych trudności. Zmysłowy, magnetyczny, emocjonalny film laureat dwóch srebrnych Niedźwiedzi na Festivalu w Berlinie.

  W kinie 11 grudnia
  Produkcja USA
  Czas trwania 97 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Martha Coolidge
  Wersja 2D
 • Sofia

  Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym

  W kinie 8 grudnia
  Produkcja Francja
  Czas trwania 80 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Meryem Benm'Barek-Aloïsi
  Wersja 2D
 • Księgarnia z marzeniami

  Opowieść o miłości do książek i literatury, a także o marzeniach, które muszą zmierzyć się z ignorancją, zazdrością i fałszywą moralnością. Obraz nakręcono na podstawie nominowanej do Bookera powieści „The Bookshop” autorstwa Penelope Fitzgerald.

  W kinie 7 grudnia
  Produkcja Hiszpania
  Czas trwania 115 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Isabel Coixet
  Wersja 2D
 • W cieniu drzewa

  Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

  W kinie 4 grudnia
  Produkcja Islandia
  Czas trwania 89 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
  Wersja 2D
 • Kamerdyner

  Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

  W kinie 1 grudnia
  Produkcja Polska
  Czas trwania 150 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Filip Bajon
  Wersja 2D
 • Kochankowie jednego dnia

  Film o miłości, namiętności i nietrwałości związków. W jej centrum sytuuje się trójka bohaterów: 23-letnia Jeanne po bolesnym rozstaniu z chłopakiem zamieszkuje u ojca. Na miejscu okazuje się, że aktualna partnerka mężczyzny jest jej rówieśniczką.

  W kinie 22 listopada
  Produkcja Francja
  Czas trwania 75 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Philippe Garrel
  Wersja 2D
 • Na głęboką wodę

  To historia Donalda Crowhursta, człowieka który z powodu problemów finansowych, decyduje się wziąć udział w samotnym rejsie dookoła świata, gdzie przyznawana jest nagroda pieniężna. Kłopot jednak w tym, że Donald nie ma zawodowego doświadczenia i dość szybko odkrywa, że samotna przeprawa przez morza i oceany jest trudniejsza, niż mógł podejrzewać.

  W kinie 21 listopada
  Produkcja Australia
  Czas trwania 112 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria James Marsh
  Wersja 2D
 • Obietnica poranka

  Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy

  W kinie 8 listopada
  Produkcja Francja
  Czas trwania 131 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Eric Barbier
  Wersja 2D
 • Młodość Astrid

  „Młodość Astrid” to nie tylko biografia popularnej pisarki, ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

  W kinie 6 listopada
  Produkcja Dania, Szwecja
  Czas trwania 123 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Pernille Fischer Christensen
  Wersja 2D
 • Jeszcze nie koniec

  Ciemna strona życia rodzinnego, którego początkiem jest rozwód. Najmłodsze dziecko staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

  W kinie 30 maja
  Produkcja Francja
  Czas trwania 93 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Xavier Legrand
  Wersja 2D
 • Na karuzeli życia

  Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku.

  W kinie 29 maja
  Produkcja USA
  Czas trwania 101 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Woody Allen
  Wersja 2D
 • Uczciwy człowiek

  Bohaterem “Uczciwego człowieka” jest Reza, który mieszka na wsi z żoną i synem, wiodąc spokojne życie hodowcy ryb słodkowodnych. Niestety, duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności.

  W kinie 25 maja
  Produkcja Iran
  Czas trwania 117 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Mohammad Rasoulof
  Wersja 2D
 • Niemiłość

  Rozwodzące się małżeństwo poszukuje zaginionego syna.

  W kinie 23 maja
  Produkcja Belgia, Francja, Niemcy, Rosja
  Czas trwania 127 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Andriej Zwiagincew
  Wersja 2D
 • Morderstwo w Orient Expressie

  W luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Hercules Poirot podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.

  W kinie 21 maja
  Produkcja Francja, Kanada, Nowa Zelandia, USA, Wielka Brytania, Malta
  Czas trwania 114 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Kenneth Branagh
  Wersja 2D
 • Pomiędzy słowami

  Michael spędza weekend z ojcem, którego wcześniej nie poznał.

  W kinie 18 maja
  Produkcja Holandia, Niemcy, Polska
  Czas trwania 85 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Urszula Antoniak
  Wersja 2D
 • Na mlecznej drodze

  Jedno życie splata ze sobą wojnę, kwitnącą miłość oraz żywot pustelnika.

  W kinie 16 maja
  Produkcja Meksyk, USA, Wielka Brytania, Serbia
  Czas trwania 125 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Emir Kusturica
  Wersja 2D
 • Jestem najlepsza. Ja, Tonya

  Występ Toni Harding w krajowych kobiecych mistrzostwach łyżwiarstwa figurowego na lodzie zostaje zagrożony z powodu interwencji byłego małżonka.

  W kinie 14 maja
  Produkcja USA
  Czas trwania 119 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Craig Gillespie
  Wersja 2D
 • Blask

  Audiodeskryptorka poznaje tracącego wzrok operatora. Między nimi rodzi się uczucie.

  W kinie 11 maja
  Produkcja Japonia
  Czas trwania 101 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Naomi Kawase
  Wersja 2D
 • Czwarta władza

  Działania prezydenta USA doprowadzają do konfliktu pomiędzy dziennikarzami a rządem.

  W kinie 9 maja
  Produkcja USA
  Czas trwania 115 min.
  Dozwolony od lat od 15
  Język napisy
  Reżyseria Steven Spielberg
  Wersja 2D
 • Dwie kobiety

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ”  Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne życie. Każdy dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice czyli kobiety,  która kilka dekad temu była kochanką jej ojca.

  W kinie 13 grudnia
  Produkcja Francja
  Czas trwania 117 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Martin Provost
  Wersja 2D
 • Twój Vincent

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ”  Tytuł, który trudno, jednoznacznie sklasyfikować. Połączenie dramatu, kryminału, biografii, a przede wszystkim pełnometrażowy film animowany techniką malarską. Świetna lekcja historii z twórczości i życia wybitnego malarza, a przy tym kryminał.

  W kinie 11 grudnia
  Produkcja Polska/ W. Brytania
  Czas trwania 88 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Dorota Kobiela, Hugh Welchman
  Wersja 2D
 • Enklawa

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ”  Niezwykle poruszający film o tragedii chrześcijan z Kosowa, o nienawiści szerzonej przez islam, obraz odmienny od kina zlaicyzowanej Europy, bo odwołujący się do biblijnej przypowieści o Jonaszu, do chrześcijańskiej tożsamości. Film choć drastyczny, to pełen nadziei na to, że dobro może przezwyciężyć

  W kinie 8 grudnia
  Produkcja Niemcy/Serbia
  Czas trwania 92 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Goran Radovanović
  Wersja 2D
 • Tulipanowa gorączka

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ”  Film, który powstał z inspiracji XVII- wieczną holenderską sztuką. Historia romansu między młodą, piękna żoną, jednego z najzamożniejszych mieszkańców XVII- wiecznego Amsterdamu, a malarzem, malującym portret małżonków.

  W kinie 6 grudnia
  Produkcja USA/W. Brytania
  Czas trwania 107 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Justin Chadwick
  Wersja 2D
 • Mężczyzna imieniem Ove

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ”  Nominowana do Oscara produkcja opowiada o stetryczałym sześćdziesięciolatku, który nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Na dodatek zostaje zmuszony, by odejść na emeryturę. Postanawia popełnić samobójstwo, jednak, za każdym razem, ktoś mu w tym przeszkadza.

  W kinie 4 grudnia
  Produkcja Szwecja
  Czas trwania 116 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Hannes Holm
  Wersja 2D
 • Obdarowani

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego “TO WARTO ZOBACZYĆ Historia genialnej siedmiolatki. Dziewczynka, od śmierci matki, mieszka z wujkiem Frankiem. Gdy świat odkrywa jej niesamowite zdolności, rozpoczyna się kłótnia o prawo do opieki nad małą Mary. Przeciwko Frankowi staje bogata i wpływowa babcia dziewczynki…

  W kinie 1 grudnia
  Produkcja USA
  Czas trwania 101
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Marc Webb
  Wersja 2D
 • Frantz

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego “TO WARTO ZOBACZYĆ” Jeden z najgłośniejszych filmów zeszłorocznego festiwalu w Wenecji. Niemcy, lata 20. XX wieku. Młoda Niemka, odwiedza grób poległego na wojnie narzeczonego. Pewnego dnia spotyka na cmentarzu mężczyznę, który podaje się za przyjaciela zmarłego. Przybysz skrywa jednak pewna tajemnicę.

  W kinie 29 listopada
  Produkcja FrancjaNiemcy
  Czas trwania 113 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria François Ozon
  Wersja 2D
 • Sama przeciw wszystkim

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego “TO WARTO ZOBACZYĆ” Jessica Chastain w popisowej, nominowanej do Złotego Globu roli – lobbystki, ryzykującej życie i karierę w walce o zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni palnej w USA. Pełny napięcia thriller, przywodzący na myśl „House of Cards”.

  W kinie 27 listopada
  Produkcja Franca/USA
  Czas trwania 132 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria John Madden
  Wersja 2D
 • Ptaki śpiewają w Kigali

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego „TO WARTO ZOBACZYĆ” Obraz psychologicznych konsekwencji ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku, zmieniający się we wspaniałą, dramatyczną, ale pełną nadziei i zaskakująco aktualną opowieść o życiu i jego sensie naznaczonego traumą.    

  W kinie 23 listopada
  Produkcja Polska
  Czas trwania 113 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
  Wersja 2D
 • Powiernik królowej

  Seans w ramach Przeglądu Filmowego “TO WARTO ZOBACZYĆ” Opowieść oparta na faktach o niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem , indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania. Platoniczny związek łączący oboje był źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze.

  W kinie 16 listopada
  Produkcja USA/W. Brytania
  Czas trwania 112 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Stephen Frears
  Wersja 2D
 • Lion. Droga do domu

  Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

  W kinie 18.05.2017
  Produkcja Australia/USA/Wielka Brytania, 2016
  Czas trwania 129 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Garth Davis
  Wersja 2D
 • Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

  Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania…

  W kinie 16.05.2017
  Produkcja Włochy, 2016
  Czas trwania 97 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Paolo Genovese
  Wersja 2D
 • Amerykańska sielanka

  Seymour ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn, dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry. Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia.

  W kinie 11.05.2017
  Produkcja USA, 2016
  Czas trwania 108 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Ewan McGregor
  Wersja 2D
 • Aż do piekła

  Dwaj bracia – Toby – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner – były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię.

  W kinie 09.05.2017
  Produkcja USA, 2016
  Czas trwania 102 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria David Mackenzie
  Wersja 2D
 • Manchester by the sea

  Po śmierci starszego brata, Lee Chandler zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, wraca w rodzinne okolice. Rzuca wszystko i przenosi się do Manchester, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

  W kinie 04.05.2017
  Produkcja USA, 2016
  Czas trwania 75 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Kenneth Lonergan
  Wersja 2D
 • Ja, Olga Hepnarova

  Wtorek, 10 lipca 1973 roku. Kobieta, lat 22, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką w grupę ludzi. 8 osób zginęło, 12 zostało rannych. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci.

  W kinie 27.04.2017
  Produkcja Czechy/Francja/Polska/Słowacja, 2016
  Czas trwania 105 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Petr Kazda, Tomáš Weinreb
  Wersja 2D
 • Światło między oceanami

  Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko…

  W kinie 25.04.2017
  Produkcja Nowa Zelandia/USA, 2016
  Czas trwania 130 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Derek Cianfrance
  Wersja 2D
 • Paterson

  Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję, spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój bohatera zostaje poddany próbie.

  W kinie 20.04.2017
  Produkcja Francja/Niemcy/USA, 2016
  Czas trwania 113 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Jim Jarmusch
  Wersja 2D
 • Moonlight

  Ponadczasowa historia o związkach międzyludzkich i poszukiwaniu siebie. MOONLIGHT jest filmem o życiu młodego czarnego mężczyzny w jednej z gorszych dzielnic Miami, w której próbuje odnaleźć swoje miejsce.

  W kinie 19.04.2017
  Produkcja USA, 2016
  Czas trwania 111 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Barry Jenkins
  Wersja 2D
 • Jackie

  Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane Życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki.

  W kinie 18.04.2017
  Produkcja Francja/USA/Chile, 2016
  Czas trwania 95 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Pablo Larrain
  Wersja 2D
 • Julieta

  Julieta (Emma Suarez) to mieszkająca w Madrycie kobieta w średnim wieku. Przypadkowe spotkanie z Beatriz (Michelle Jenner), przyjaciółką córki,  wywołuje w kobiecie powrót wspomnień. Julieta zaczyna je spisywać, doprowadzając do konfrontacji z przeszłością. Musi zmierzyć się z siłą miłości do rybaka Xoana (Daniel Grao), którego utraciła w wyniku śmiertelnego wypadku.

  W kinie 02.12.2016
  Produkcja Hiszpania, 2016
  Czas trwania 96 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Pedro Almodovar
  Wersja 2D
 • Argentyna, Argentyna

  Carlos Saura zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki. W “Argentynie” pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich

  W kinie 30.11.2016
  Produkcja Argentyna/Francja/Hiszpania, 2015
  Czas trwania 85 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Carlos Saura
  Wersja 2D
 • Ja, Daniel Blake

  Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym

  W kinie 28.11.2016
  Produkcja Francja/Wielka Brytania, 2016
  Czas trwania 100 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Ken Loach
  Wersja 2D
 • Fuocoammare. Ogień na morzu

  Dokument przedstawiający życie na włoskiej wyspie Lampedusa w czasie europejskiego kryzysu migracyjnego.

  W kinie 24.11.2016
  Produkcja Francja/Włochy, 2016
  Czas trwania 108 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Gianfranco Rosi
  Wersja 2D
 • Subtelność

  Michel Racine (Fabrice Luchini) jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje.  Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników

  W kinie 21.11.2016
  Produkcja Francja, 2015
  Czas trwania 98 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Christian Vincent
  Wersja 2D
 • Co przynosi przyszłość

  Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc

  W kinie 17.11.2016
  Produkcja Francja/Niemcy, 2016
  Czas trwania 100 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Mia Hansen - Love
  Wersja 2D
 • Geniusz

  Oparta na faktach historia życia Maxa Perkinsa (Colin Firth) i jego przyjaźni z Thomasem Wolfem (Jude Law). Max jest redaktorem literackim, który zajmuje się wyszukiwaniem i wspieraniem pisarzy. Znajduje młodych, niedoświadczonych artystów, by z jego pomocą stali się gwiazdami wielkiego kalibru. W ten sposób świat słyszy o Hemingwayu, Fitzgeraldzie czy

  W kinie 14.11.2017
  Produkcja USA, Wielka Brytania, 2016
  Czas trwania 104 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Napisy
  Reżyseria Michael Grandage
  Wersja 2D
 • Zjednoczone stany miłości

  Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności

  W kinie 10.11.2016
  Produkcja Polska, 2016
  Czas trwania 104 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Polski
  Reżyseria Tomasz Wasilewski
  Wersja 2D
 • Skarb

  33-letni Costi wiedzie z rodziną skromne, spokojne życie w mieście. Niespodziewanie odwiedza go sąsiad, prosi o pożyczenie niemałych pieniędzy. Gdy okazuje się to niemożliwe, gość opowiada historię skarbu zakopanego w ogrodzie koło wiejskiego domu jego dziadków. Mężczyzna decyduje się pomóc w poszukiwaniach domniemanej fortuny z nadzieją uczestniczenia w jej podziale.

  W kinie 07.11.2016
  Produkcja Francja/Rumunia, 2015
  Czas trwania 89 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język napisy
  Reżyseria Corneliu Porumboiu
  Wersja 2D
 • Ostatnia rodzina

  Rok 1977. Dziennikarz muzyczny, tłumacz i eseista, Tomek Beksiński wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Niebawem wychodzi na jaw, że nad rodziną krąży fatum.

  W kinie 03.11.2016
  Produkcja Polska, 2016
  Czas trwania 124 minut
  Dozwolony od lat od 15 lat
  Język Polski
  Reżyseria Jan P. Matuszyński
  Wersja 2D