Kobiece Matamorfozy

post
data publikacji: 04 grudnia 2023

10.12.2023

Sala kameralna MOK

godz. 10:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Pierwsza edycja, która odbyła się w kwietniu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy postanowili więc długo nie czekać i 10 grudnia zapraszają na drugą odsłonę „Świdnickich Kobiecych Metamorfoz”.

Fundacja Ogrody Kultury Bez Barier wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury chcą nie tylko pomóc paniom w zmianie wizerunku, ale także wesprzeć 6-letniego Kubusia Personę, który ma wadę serca, zmaga się z porażeniem mózgowym kończyn i choruje na dysplazję oskrzelowo-płucną, astmę oskrzelowo-alergiczna i alergię jelitową na pokarm. Chłopcu potrzebne są ciągłe leczenie, rehabilitacja oraz specjalistyczne mleko.

W programie grudniowego wydarzenia, organizowanego w ramach akcji „Pomaganie jest proste” znalazło się wykonanie profesjonalnych sesji fotograficznych, poprzedzonych makijażem oraz ułożeniem fryzury, a także Master Class z Magdaleną Kępką, osobistą stylistką, która przedstawi uczestniczkom zarys analizy kolorystycznej, zasady doboru garderoby do typu sylwetki oraz koncepcję Szafy Kapsułowej. Panie będą mogły skorzystać z indywidualnych porad specjalistów (wizaż, dbanie o cerę, analiza kolorystyczna, pielęgnacja włosów), bezpłatnych konsultacji kosmetycznych (Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych im. A. Bączkowskiego w Lublinie) i podologicznych oraz stylizacji paznokci (Deer Nails Studio, Modrzewiowa 5, Lublin). Przewidziano również warsztaty tworzenia biżuterii z Hoilmio i robienia stroików oraz ozdób choinkowych. Nie zabraknie stoisk z biżuterią, upominkami, torebkami, kosmetykami i perfumami, a także „Wymianki odzieżowej”.

Na scenie sali kameralnej, w koncercie charytatywnym dla dzieci i dorosłych wystąpią, między innymi, adepci  Akademii Tańca Jarosława Pleskota oraz sopranistka Mariola Zagojska, która zaprosi w muzyczną podróż z egzotycznymi instrumentami (handpan, cayon, drumla, bębny szamańskie, kij deszczowy, rodzina fletów).

Całość wydarzenia zwieńczy pokaz kobiecej mody projektantki Marzeny Efir – „Studniówki i Karnawał 2023/2024”.

Podczas „Świdnickich Kobiecych Metamorfoz” odbędą się również licytacje oraz kiermasz ciast i stroików świątecznych.

Wszystkie atrakcje dostępne będą w zamian za dobrowolną cegiełkę wsparcia dla Kuby. Zapisy na spotkanie uruchomimy wkrótce, na profilu Fundacji i Miejskiego Ośrodka Kultury. W nasze działania zaangażowało się już kilka świdnickich firm i instytucji, ale jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc akcję, na przykład oferując fanty na aukcję lub ciasta, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 722 148 575 lub przez profil na Facebooku.