Kobiece Matamorfozy

post
data publikacji: 04 grudnia 2023

10.12.2023

Sala kameralna MOK

godz. 10:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Pierwsza edycja, która odbyła się w kwietniu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy postanowili więc długo nie czekać i 10 grudnia zapraszają na drugą odsłonę „Świdnickich Kobiecych Metamorfoz”.

Fundacja Ogrody Kultury Bez Barier wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury chcą nie tylko pomóc paniom w zmianie wizerunku, ale także wesprzeć 6-letniego Kubusia Personę, który ma wadę serca, zmaga się z porażeniem mózgowym kończyn i choruje na dysplazję oskrzelowo-płucną, astmę oskrzelowo-alergiczna i alergię jelitową na pokarm. Chłopcu potrzebne są ciągłe leczenie, rehabilitacja oraz specjalistyczne mleko.

W programie grudniowego wydarzenia, organizowanego w ramach akcji „Pomaganie jest proste” znalazło się wykonanie profesjonalnych sesji fotograficznych, poprzedzonych makijażem oraz ułożeniem fryzury, a także Master Class z Magdaleną Kępką, osobistą stylistką, która przedstawi uczestniczkom zarys analizy kolorystycznej, zasady doboru garderoby do typu sylwetki oraz koncepcję Szafy Kapsułowej. Panie będą mogły skorzystać z indywidualnych porad specjalistów (wizaż, dbanie o cerę, analiza kolorystyczna, pielęgnacja włosów), bezpłatnych konsultacji kosmetycznych (Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych im. A. Bączkowskiego w Lublinie) i podologicznych oraz stylizacji paznokci (Deer Nails Studio, Modrzewiowa 5, Lublin). Przewidziano również warsztaty tworzenia biżuterii z Hoilmio i robienia stroików oraz ozdób choinkowych. Nie zabraknie stoisk z biżuterią, upominkami, torebkami, kosmetykami i perfumami, a także „Wymianki odzieżowej”.

Na scenie sali kameralnej, w koncercie charytatywnym dla dzieci i dorosłych wystąpią, między innymi, adepci  Akademii Tańca Jarosława Pleskota oraz sopranistka Mariola Zagojska, która zaprosi w muzyczną podróż z egzotycznymi instrumentami (handpan, cayon, drumla, bębny szamańskie, kij deszczowy, rodzina fletów).

Całość wydarzenia zwieńczy pokaz kobiecej mody projektantki Marzeny Efir – „Studniówki i Karnawał 2023/2024”.

Podczas „Świdnickich Kobiecych Metamorfoz” odbędą się również licytacje oraz kiermasz ciast i stroików świątecznych.

Wszystkie atrakcje dostępne będą w zamian za dobrowolną cegiełkę wsparcia dla Kuby. Zapisy na spotkanie uruchomimy wkrótce, na profilu Fundacji i Miejskiego Ośrodka Kultury. W nasze działania zaangażowało się już kilka świdnickich firm i instytucji, ale jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc akcję, na przykład oferując fanty na aukcję lub ciasta, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 722 148 575 lub przez profil na Facebooku.

Skip to content