Kulturalne Lato 2022: Kino plenerowe

06.08.2022

Zielony LOF Wyspa, ul. Krępiecka 3

Organizator: MOK Świdnik

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu “Kulturalne Lato 2022”

Na ekranie:

Toni Erdmann

reżyseria: Maren Ede

obsada: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn

komediodramat / Niemcy, Austria / 2016 / 162 min

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie. Uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę.

I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże

reżyseria: Philippe de Chauveron

obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan

komedia / Francja / 2019 / 99 min

Rodziny Verneuil i Koffi powracają! Claude i Marie muszą stawić czoła nowemu kryzysowi, gdy wszystkie cztery córki wraz z mężami i dziećmi chcą wyjechać z Francji i spróbować szczęścia za granicą. Nie mogąc wyobrazić sobie życia z dala od nich, Claude i Marie są gotowi zrobić wszystko, aby ich powstrzymać. Państwo Koffi znów wylądowali we Francji, tym razem na ślubie swojej córki. A to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Wyłączny partner strategiczny: Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek

Partnerzy: Miasto Swidnik, Park Avia oraz Remondis

Patronat Honorowy nad akcją objął burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson.

Patronat medialny sprawują: portal Świdnik – wysokich lotów, Głos Świdnika, Świdnik.TV oraz czasopismo miasto!

Życzymy miłych wrażeń i dobrej zabawy!