Kulturalne Lato 2022: Kino plenerowe

Zielony LOF Wyspa, ul. Krępiecka 3

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu “Kulturalne Lato 2022”

Na ekranie:

“W ułamku sekundy”

reżyseria: Fatih Akin

obsada: Diane Kruger, Numan Acar, Denis Moschitto, Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Jessica McIntyre

thriller / Niemcy, Francja / 2017 / 106 min

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

“1917”

reżyseria: Sam Mendes

obsada: George MacKay, Dean – Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Colin Firth

dramat wojenny / UK, USA / 2019 / 119 min

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

________________________________
Wyłączny partner strategiczny: Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek

Partnerzy: Miasto Swidnik, Park Avia oraz Remondis

Patronat Honorowy nad akcją objął burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson.

Patronat medialny sprawują: portal Świdnik – wysokich lotów, Głos Świdnika, Świdnik.TV oraz czasopismo miasto!

Życzymy miłych wrażeń i dobrej zabawy!