Lubelska Federacja Bardów

post
data publikacji: 27 kwietnia 2017

14.02.2014

godz. 19:00

Organizator:

PROGRAM: Walentynkowo-karnawałowe podróże z Lubelską Federacją Bardów

Zapraszamy na pełen wzruszeń, uniesień, śmiechu i pozytywnej energii wieczór z Federacją. Artyści w drodze na koniec świata, przeprowadzą Państwa przez sztormy i burze miłosnych zawirowań (Słynny niebieski prochowiec Leonarda Cohena, Mój nie mój), a następnie poradzą sobie z wszystkimi żywiołami (Dwoje nas razem dwa żywioły, Pieśń świętojańska o sobótce Jana Kochanowskiego). W dalsze podróże, na przykład międzygwiezdne, zabiorą Was za sprawą wierszy znakomitych poetów:
Bolesława Leśmiana (Po ciemku) i Edwarda Stachury (Tak). Będą też wędrówki w czasie. Z Janem Kondrakiem zajrzycie Państwo do Starego Testamentu (Idę skacząc po górach, Wstań przyjaciółko moja), z Markiem Andrzejewskim cofniecie się w czasy szkolne (Ciało czyli lekcja fizyki, Czarna z ósmej B). Do roztańczonego w rytmie walca Wiednia przeniesie Was z kolei Jola Sip i jej fenomenalne wykonanie utworu Leonarda Cohena Weź ten walc, natomiast W rytmie bolera zatańczycie z Piotrem Selimem.
Wreszcie powrócicie bezpiecznie do ciepłego domu niesieni słowami Hanny Lewandowskiej I wszystko nam gra.

Jak będzie? Będzie fantastycznie, jak u Charlesa Aznavoura. Zresztą, przekonajcie się Państwo sami!

Lubelska Federacja Bardów – oryginalna formacja estradowa, tworzona przez laureatów najważniejszych festiwali piosenki, wystąpi w składzie:
Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna;

Jan Kondrak – śpiew;

Piotr Selim – śpiew, instrumenty klawiszowe;

Jola Sip – śpiew;

Kasia Wasilewska – skrzypce,

Tomasz Deutryk – perkusja,

Piotr Bogutyn – gitara elektryczna,

Krzysztof Nowak – gitara basowa.

 

Skip to content