“Nadzieja Moja” – Koncert Jubileuszowy Świdnik Gospel Choir

post
data publikacji: 16 listopada 2023

25.11.2023

sala kameralna MOK

godz. 18:00

wszystkie wejściówki zostały rozdane
Organizator: MOK Świdnik
Zapraszamy na wyjątkowy koncert „NADZIEJA MOJA” w wykonaniu ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR oraz zaproszonych gości, który odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 18:00 w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Koncert organizowany z okazji jubileuszu 10-lecia chóru, będzie uroczystym podsumowaniem pierwszej dekady działalności zespołu, łączącego pasję śpiewania chrześcijańskich pieśni chwały, jak i znanych piosenek z kanonu muzyki rozrywkowej. W repertuarze pojawią się także utwory nawiązujące do historii Świdnika, miasta Solidarności.
W A Ż N E! Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki – do pobrania w kasie Kina Lot! U W A G A – wszystkie wejściówki zostały rozdane
____________________________
Chór Świdnik Gospel Choir powstał w październiku 2012 roku jako spontaniczny efekt pierwszych Warsztatów Muzyki Gospel, jakie zorganizowano w Świdniku. Znakomity odbiór zachęcił uczestników do kontynuacji działalności i zespół w następnych latach współtworzył kolejne edycje Warsztatów Muzyki Gospel, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas koncertów finałowych chór śpiewał z takimi artystami jak: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Abraham Diomande, Mariusz Matera czy raper Kolah.
Chór jest rozpoznawalnym i cenionym zespołem muzycznym i na trwale wpisał się w kulturalny krajobraz naszego miasta. Mimo, że w większości tworzony przez trzydziestu amatorów, pasjonatów wspólnego śpiewania muzyki gospel, to jego koncerty stoją na bardzo wysokim poziomie. W 2022 roku chór zdobył pierwsze miejsce na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym.
Dyrygentem i założycielem chóru jest Grzegorz Głuch, kompozytor, producent muzyczny, jeden z najbardziej doświadczonych polskich twórców i animatorów muzyki gospel, założyciel i lider istniejącego od ponad trzech dekad chóru Gospel Rain, od urodzenia mieszkaniec Świdnika. Współpracował z wieloma polskimi artystami m.in. Natalią Kukulską, Golec uOrkiestra, Marylą Rodowicz, Pectus, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Romualdem Lipko, Krzysztofem Cugowskim, Olgą Szomańską i wieloma innymi.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będzie można usłyszeć autorskie opracowania utworów Michaela Jacksona, R Kelly, Natalii Kukulskiej, Mieczysława Szcześniaka, U2, IRA, a także hymny i pieśni chwały napisane przez Rona Kenoly, CSM Music czy Gospel Rain.
Na koncercie zaśpiewają znakomici soliści, blisko związani ze Świdnikiem: Katarzyna Kusy, Katarzyna Siarka, Weronika Mordel, Natalia Terlecka, Michał Denis, a chórowi towarzyszyć będzie wyjątkowy skład instrumentalistów: Rafał Czarnacki (piano), Piotr Pawęska (bas), Filip Sykut (gitary), Kacper Popek (perkusja), Grzegorz Głuch (gitary).
Serdecznie zapraszamy!
Sponsorami koncertu są: Miasto Świdnik, P. K. Pegimek, Remondis Świdnik, PEC w Świdniku!
WordPress PopUp Plugin