Nahorny, Bogdanowicz – koncert duo

post
data publikacji: 04 czerwca 2024

26.06.2024

Zaułek Poetów

godz. 18:00

Wstęp wolny.
Organizator: Biblioteka

Koncert z cyklu “UNO, DUO, TRIO” odbędzie się w Zaułku Poetów w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego.

 

Włodzimierz Nahorny – fortepian

Mariusz Bogdanowicz – kontrabas

 

Muzyka duetu to odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech, muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów, człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem Jazzu.

Włodzimierz Nahorny jest ikoną i legendą polskiego jazzu, mistrzem liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

Mariusz Bogdanowicz jest związany z Włodzimierzem Nahornym od ponad 35-u lat, jest ponadto producentem i wydawcą płyt Mistrza.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu” sprawuje burmistrz Świdnika- Marcin Dmowski.

Lokalizacja

 

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

 

Telefon kontaktowy: 512 777 553

Skip to content