Niech się święci 3 Maja!

post
autor: sh data publikacji: 06 maja 2019 kategoria: Archiwum SH

3 maja uczczono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Świdniku obchody tego święta rozpoczęły się mszą świętą, odprawioną w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. W uroczystościach udział wzięły m.in.: władze Świdnika, z burmistrzem Waldemarem Jaksonem na czele, przedstawiciele instytucji, zakładów i organizacji miejskich, powiatu, służb mundurowych, szkół oraz kombatanci.
Po oficjalnych uroczystościach władze miasta zaprosiły świdniczan na piknik rodzinny, który zorganizowano na terenie trawiastym, obok Urzędu Miasta. Jak zauważył burmistrz Waldemar Jakson, śpiew i zabawa, to również ważny element utrwalania majowego święta w świadomości społecznej mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza tych najmłodszych. Na gości czekało wiele atrakcji, m.in.: wspólne grillowanie, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy. Muzycznie majówkę uświetniła swym koncertem Helicopters Brass Orchestra, zaś do tańca zagrała Maciejowa Kapela.

Na podst. tekstu S. Sochy

Z kolei Strefa Historii zaprosiła dzieci i młodzież do samodzielnego przygotowania flagi państwowej. Udało nam się zrobić ich ponad 100. W naszym namiocie można było także zobaczyć świdnickie Wueski. Majowa mini wystawa to zapowiedź cyklu spotkań z kultowymi motocyklami w przestrzeni publicznej Świdnika. Okazją jest 65-lecie wyjazdu z WSK pierwszego egzemplarza tego jednośladu.