Noc Bibliotek 2021

post
data publikacji: 04 października 2021

08.10.2021

Biblioteka Główna, Filia nr 1, 2, 3

godz. 18:00

nie dotyczy
Organizator: MOK Świdnik

Zapraszamy do nas na Noc Bibliotek 2021! Zobacz co przygotowaliśmy.

Niewątpliwym atutem naszej biblioteki jest kreatywność bibliotekarzy, różnorodność proponowanych wydarzeń, a także bogaty księgozbiór. Biblioteka wraz z filiami służy potrzebom i zainteresowaniom mieszkańcom miasta. Wszyscy użytkownicy, także osoby z niepełnosprawnością, mogą korzystać z bogatej oferty działań przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z dostępnych i przyjaznych przestrzeni. Biblioteka jest partnerem do wspólnych działań z regionalnymi twórcami, animatorami i organizacjami. W bibliotecznej przestrzeni organizowane są wystawy, wernisaże, spotkania autorskie, głośne czytanie, wykłady, lekcje biblioteczne i wiele innych działań kulturalnych. Przedsięwzięcia skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Plan wydarzeń

Filia nr 1, ul. B. Ratajczaka 7

8 października od godziny 18:

Akcja “Podziel się książkami, grami i puzzlami”

“Zaczytane Polesie” – rodzinne czytanie książek wybranych przez czytelników ph. “Czytanie wzmacnia”

Wolontariusze z Klubu Niewidzialne Ręce poprowadzą gry planszowe. Zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci “Rodzina wzmacnia” – spotkanie z Piotrem Glądałą z Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego- warsztaty jak tworzyć drzewo genealogiczne.

 

Biblioteka Główna, ul. Niepodległości 13

9 października

Oddział dla dzieci i młodzieży:

godzina 15:”Biblioteczna szkoła supermocy” – zajęcia skierowane do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-5 lat) czytanie książki “Wielka księga supermocy”

zabawy rodzinne związane z posiadanymi supermocami: min. snucie opowieści (rodzinne stworzenie kart Kamishibai), malowanie lub inne zdolności plastyczne, zwinność (pokaz sztuczek cyrkowych), i in.

godzina 16:”W nas jest moc” – przygotowanie scenariusza i nagranie klipu na konkurs dotycząc Detektywa Blomkvista.

Oddział dla dorosłych:

godzina 17:Rodzinny Turniej “Wiedza to potęga” rozgrywany na PS4 “Apetyt na lekturę, czyli o tym co wspólnego ma kuchnia z literaturą” – pogadanka dla seniorów godzina 18:”Godzina z VR” – ponadwymiarowe przygody w wirtualnej rzeczywistości dla młodzieży od lat 12 godzina 18.30: “Konkurs Pysznego Czytania” – dla młodzieży i dorosłych czytelników godzina 19:”Rodzinny seans filmowy-Zew krwi”

Filia nr 2, ul. J. Piłsudskiego 6a

9 października

godzina 17: “Wzmocnij słowem” – dyktando dla wszystkich

godzina17.30: “Wzmocnij słowem” – zawody w czytaniu pisma obrazkowego (piktogramów, emotikonów) godzina 18:”Czytanie instrukcji wzmacnia” – zabawa integracyjna.

Filia nr 3, ul. Kosynierów 6 (budynek przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela)

9 października:

godzina 16: “Czytanie wzmacnia rodzinne więzi” – wieczór łamigłówek literackich godzina 17: “Mega obraz” – zabawa integracyjna dla małych i dużych godzina 18.30:  “W moim magicznym domu” – spotkanie dla seniorów.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

Telefon kontaktowy: 512777553

 

https://bibliotekaswidnik.pl/index.php/wez-udzial/947-noc-bibliotek-2021

 

WordPress PopUp Plugin