Nowe zajęcia artystyczne w MOK!

post
data publikacji: 20 lutego 2024

04.03.2024

Galeria "Za szybą"

godz. 08:00

Mieszkańcy Świdnika: 100 zł, Pozostali: 110 zł
Organizator: MOK Świdnik

Zapraszamy do zapisów na nowe zajęcia artystyczne w MOK!

Szydełkowanie

Na zajęciach z szydełkowania będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne na temat szydełek, sznurków, włóczek i akcesoriów ułatwiających pracę. Przy pomocy prostego narzędzia i nici można wyczarować prawie wszystko: od przedmiotów ozdabiających i upiększających nasze najbliższe otoczenie po najmodniejsze części ubioru. A wszystko to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne: słowem rzeczy z duszą. Podczas zajęć uczestnicy poznają i wykonają swoje pierwsze proste prace, takie jak podkładka pod kubek, kwiatuszek, „kwadrat babuni”, które zabiorą ze sobą do domu.

Zrealizują bardziej zaawansowane projekty jak chusta, serwetka czy kocyk a nawet obraz, z wykorzystaniem różnorodnych technik.

Zaznajomią się z symbolami graficznymi używanymi w schematach, aby z łatwością robić własne notatki i odczytywać gotowe schematy. Osoby biorące udział w zajęciach nauczą się tworzyć własne projekty, a także odtwarzać prace ze zdjęć, bez gotowych wzorów.

Na późniejszym etapie chętnie zaznajomię uczestników również z szydełkiem tunezyjskim, którym praca łączy dzierganie na drutach z szydełkowaniem.

Dzierganie na drutach

Podczas tych zajęć uczestnicy poznają technikę, którą obecnie zastąpiły maszyny, ale nic tak nie sprawia radości jak własnoręcznie wykonany sweter czy kocyk dla dziecka.

Dzierganie na drutach sprawia nie tylko radość, wycisza i uspokaja, ale także pozwala stworzyć nietuzinkowe prace dostosowane do naszych potrzeb. Już na pierwszych zajęciach osoby biorące udział poznają podstawowe sploty, dzięki którym wykonają pierwszą pracę: opaska na włosy, zajączek z dzierganego kwadratu. Poznają również trudniejsze wzory takie jak:warkocze na drutach (często wykorzystywane w swetrach), różnorodne ażury, z których powstają letnie bluzeczki, chusty, poszewki na poduszki. Nauczą się pracy na drutach skarpetkowych (dzierganie skarpet) oraz drutach na żyłce, dzięki którym można stworzyć przepiękne serwety. Poznają także trudniejsze ściegi np. enterlac oraz nauczą się wrabiać kolorowe wzory. Uczestnicy będą umieli skorzystać z gotowych schematów zarówno opisowych jak i graficznych. Ważnym tematem jest również wykończenie prac, oraz dbanie o nie w późniejszym użytkowaniu.

Skip to content