Pokaz mody przedwojennych polskich motocyklistek oraz wystawa motorów ze Strefy Historii

data publikacji: 28 czerwca 2022

02.07.2022

Błonia przy Urzędzie Miasta

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Wydarzenie odbędzie się w ramach “II Świdnickiej Nocy Kultury”.

Retro Dziewczyny Lublin to grupa działająca od 2017 roku, a do jej powstania doprowadził, jak to bywa w najlepszych życiowych scenariuszach, przypadek. Członkinie grupy to entuzjastki stylu innych epok, każda z nas w jakiś sposób podróżowała już w czasie, korzystając przy tym z zabytkowych motocykli, samochodów albo rowerów, czy też udzielając się w grupach rekonstrukcyjnych lub militarnych. Lublin jest miastem dość “kompaktowym”, więc, raczej prędzej, niż później, gdzieś musiały się przeciąć nasze ścieżki. Po kilku spotkaniach stwierdziłyśmy, że razem możemy jakoś połączyć nasze zainteresowania by stworzyć dzięki nim coś nowego. Założyłyśmy Retro Dziewczyny i od tamtej pory bierzemy udział w różnego rodzaju wydarzeniach w klimacie retro, takich jak potańcówki czy wystawy. Często wyjeżdżamy poza Lublin, jeśli nadarza się ku temu ciekawa okazja. Organizujemy również stylizowane sesje zdjęciowe, pokazy mody osadzone w realiach dwudziestolecia, a nawet zdarzyło się nam prowadzić małe szkolenia o modzie. Na swoim koncie mamy też kilka wywiadów w prasie i programach telewizyjnych. Ciągle się uczymy i nigdy nie zakładałyśmy, że będziemy typową grupą rekonstrukcyjną, niemniej stale powiększamy nasze zasoby również o oryginalne kreacje, akcesoria i dodatki. Szczególnym sentymentem darzymy te z dwudziestolecia międzywojennego.

Chcemy czerpać radość ze wspólnego czasu, kiedy mamy możliwość porozmawiać o historii mody, dlatego jesteśmy otwarte na różne propozycje retro wydarzeń, szkoleń i integracji.