Powstaje symulator lotów

post
autor: sh data publikacji: 21 października 2020 kategoria: 2020 Archiwum SH

W Strefie Historii trwają prace nad symulatorem lotów. Umożliwi on latanie na różnego typu samolotach i śmigłowcach, dostępnych obecnie na rynku. Skorzystają z niego nie tylko osoby mające doświadczenie jako piloci, ale przede wszystkim dzieci i młodzież, które dopiero szukają swojej drogi i odkrywają pasje. Pomysł budowy symulatora powstał w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Program, z którego będziemy korzystać ma kilka stopni trudności. Od najłatwiejszego, dla uczniów szkół podstawowych, do najtrudniejszego – wyjaśnia Andrzej Misiurski ze Strefy Historii, który pracuje nad budową urządzenia. – Symulator ma za zadanie zainteresować lotnictwem, więc kierujemy go głównie do osób młodych. Chcemy im pokazać, jak wygląda sterowanie samolotem i być może, w ten sposób zaszczepić w nich bakcyla. Planujemy wpleść zajęcia z symulatorem w blok lotniczy. Dzięki temu uczniowie, zanim usiądą za sterami, poznają historię Świdnika, zakładu WSK, śmigłowców.

Jesteśmy na etapie składania całości, co ilustruje kolaż zamieszczony w poście. Prace znacznie przyspieszyły – chcemy zachować pierwotny termin uruchomienia symulatora, tzn. do końca listopada.