Pożegnanie Lata 2022: Damian Syjonfam

post
data publikacji: 03 sierpnia 2022

04.09.2022

lotnisko trawiaste, ul. Sportowa

godz. 17:30

Koncert w ramach wydarzenia "Pożegnanie Lata 2022" *
Organizator: MOK Świdnik

Koncert odbędzie się w ramach wydarzenia “Pożegnanie Lata 2022”

Damian Syjonfam – pochodzący ze Świdnika artysta karierę muzyczną zaczynał w latach 90., grając na gitarze w reggaeowym zespole Natura, z którym nagrał płytę „Wielki Haj”. W 2008 roku, z jego inicjatywy powstał zespół ComeYah, którego był liderem, wokalistą i autorem tekstów. W 2012 roku ukazała się płyta „Na wschód”.
W 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą. Przygotowania zaowocowały spójnym, harmonijnym, korzennym reggae o uniwersalnym przekazie. Krążek „Wracam do Domu” miał premierę w 2014 roku, na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal. W pierwszym miesiącu sprzedaży, płyta znalazła się na drugim miejscu na liście OLIS.
W styczniu 2016 roku Damian wystąpił na Pucharze Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, gdzie zaśpiewał utwór „Powstanie”, który stał się hymnem tych zawodów.
Miesiąc później ukazał się drugi album „To co było, to będzie”. W pierwszym miesiącu sprzedaży płyta znalazła się na Liście OLIS. Artysta zaśpiewał też na finale trasy „Męskie Granie” w Żywcu oraz brał udział w projekcie „Alibabki i reggae goście”.

W lipcu 2018 roku, na festiwalu w Ostródzie, odbyła się premiera trzeciego solowego albumu Damiana „Czuję, więc jestem”. W tym samym roku ukazał się dokument na temat muzyki reggae „Ostróda Reggae Festiwal – więcej niż muzyka” nakręcony przez telewizję POLSAT, w którym świdniczanin również wystąpił.

Damian w swoim dorobku ma kompilację najpopularniejszych piosenek, wydaną na płycie winylowej, na której znajdują się też niepublikowane wcześniej piosenki: „Fałszywy doktor” oraz „Terror”. Artysta znany jest z tego, że potrafi bardzo dobitnie i w sposób nie budzący negatywnych skojarzeń wypowiedzieć się na trudne tematy, które dotykają dzisiejsze społeczeństwo. Koncertuje z zespołem, z którym wystąpił na największych scenach w Polsce, m.in: Ostróda Reggae Festiwal, Woodstock, Czad Festiwal, One Love Fest,  Regałowisko Bielawa, Kazimiernikejszyn. Jego utwory można usłyszeć w wielu stacjach radiowych w Polsce: RMFFM MAXX, Czwórka, Trójka, Radio Eska, Weekend FM i wielu innych! Damian Syjonfam nagrywał piosenki z takimi artystami, jak: Pablopavo, Mesajah, Paprodziad, Tabu, Ras Luta. Jego niepowtarzalna barwa głosu kojarzona jest z duchową częścią naszej natury, a koncerty są bardzo żywiołowe i emocjonalne.

Fot. Rastatrooper

 

* Bilety jednodniowe w cenie:

10 zł / bilet normalny

8 zł / bilet ulgowy – przysługujący uczniom, studentom, dzieciom od lat 7, emerytom, rencistom, honorowym dawcom krwi, osobom niepełnosprawnym, po okazaniu ważnej legitymacji/odpowiedniego dokumentu, oraz przysługujący rodzicom wchodzącym na teren imprezy z dzieckiem /dziećmi lub rodzicowi wchodzącemu na teren imprezy z dziećmi (minimum 3 osoby)