Przegląd Filmowy 2022

post
data publikacji: 22 marca 2022

28.03.2022

Kino Lot

godz. 19:15

Bilety: Normalny: 20 zł Ulgowy: 17 zł Grupowy: 14 złKarnety: Na wszystkie filmy: 120 zł Na pięć dowolnie wybranych filmów: 75 zł
Organizator: MOK Świdnik

10 filmów, 10 wyjątkowych historii….

 

  1. MATKI RÓWNOLEGŁE 28.03 GODZ.19.15

Hiszpania 2022; 2 godz.
Reż. Pedro Almodóvar

Bohaterki filmu, Janis i Ana, spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

 

  1. ŚMIERĆ NA NILU 29.03 GODZ.19.15

USA/W. Brytania 2022; 2 godz. 7 min.
Reż. Kenneth Branagh

Thriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie z 1937 r. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach.

 

  1. WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE 30.03 GODZ.19.15

Francja 2022; 1 godz. 53 min.
Reż. François Ozon

Mistrz francuskiego kina François Ozon po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go dużo bardziej niż moralny wymiar zagadnienia, jakim jest eutanazja. Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciólki Ozona.

 

  1. OCZY TAMMY FAYE 31.03 GODZ.19.15

USA 2022; 2 GODZ. 6 min.
Reż. Michael Showalter

Film Oczy Tammy Faye przybliża niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki Tammy Faye Bakker. W latach ’70 i ’80 ubiegłego stulecia Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali od podstaw największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki. Tammy cieszyła się szczególnym szacunkiem, głosząc przesłanie miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale również jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż. Niestety, nieprawidłowości finansowe, intrygi konkurentów oraz skandale doprowadziły do upadku misternie latami konstruowanego imperium.

 

  1. MÓJ DŁUG 01.04 GODZ.19.15

Polska 2022; 1 godz. 38 min.
Reż. Denis Delić/Bogusław Job

Adam i Stefan planują otwarcie montowni skuterów. Brakuje im jednak pieniędzy. Biznesmen Gerard proponuje im pomoc. Mimo że odmawiają skorzystania z oferty, ten żąda zwrotu pieniędzy. Kiedy mężczyźni zdają sobie sprawę, że ucieczka przed Gerardem jest niemożliwa, podejmują desperacki krok.

Film opowiada historię Sławomira Sikory, który w 1997 r. został skazany na 25 lat więzienia. To wtedy też zaczęła się walka o ułaskawienie, która w grudniu 2005 r. doprowadziła go do wolności.

 

  1. CYRANO 02.04 GODZ.19.15

Kanada/USA/Wielka Brytania 2022; 2 godz. 4 min.
Reż. Joe Wright

Reżyser Joe Wright na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie Cyrano. Główny bohater, Cyrano de Bergerac, wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne . Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie.

 

  1. TRUFLARZE 03.04 GODZ.19.15

Grecja/USA/Włochy; 1 godz. 24 min.
Reż. Michael Dweck / Gregory Kershaw

Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru dokument o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera Tamtych dni, tamtych nocy wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

 

  1. WEST SIDE STORY 04.04 GODZ.19.15

USA 2021; 2 godz. 36 minut
Reż. Steven Spielberg

Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.

 

  1. INNI LUDZIE 05.04 GODZ.19.15

Polska 2022; 1 godz. 46 min.
Reż. Aleksandra Terpińska

Film „Inni ludzie”, który jest adaptacją książki Doroty Masłowskiej to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy.

  1. PIOSENKI O MIŁOŚCI 06.04 GODZ.19.15

Polska 2022; 1 godz. 30 min.
Reż. Tomasz Habowski

Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki. W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania.

_________________________

Bilety:
Normalny: 20 zł
Ulgowy: 17 zł
Grupowy: 14 zł

Karnety:
Na wszystkie filmy: 120 zł
Na pięć dowolnie wybranych filmów: 75 zł

WordPress PopUp Plugin