Romantyczność – Teatr Drogi

post
data publikacji: 27 października 2023

10.11.2023

sala kameralna MOK

godz. 18:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Spektakl  „Romantyczność” „Teatru Drogi”  w reżyserii Anny Bryk to widowisko z interesującą muzyką, tańcem i śpiewem,   odwołujące się do polskiej tradycji i obyczajów.

Jest to opowieść o romantycznej miłości, składająca się z kilku retrospektywnych scen. Fabuła spektaklu oparta jest głównie o miłosne wiersze A. Mickiewicza. Wykorzystane są także utwory A. Asnyka, F. Karpińskiego, S. Witwickiego. Sztuce towarzyszą muzyka klasyczna,  (m. in. F. Chopina, I. J. Paderewskiego)    oraz tradycyjna, tworząc klimat romantyczności, ludowości i tajemniczości. Spektakl posiada cechy dramatu romantycznego z elementami groteski, drwiny, ale także wzniosłości i tragedii. Nie brakuje w nim symboliki, magii i prawd moralnych, charakterystycznych dla epoki romantyzmu. Ubrany jest jednak w wątki współczesne, humorystyczne, by pozwolić współczesnemu Widzowi na lepsze zrozumienie romantycznego języka poetów.

Bohaterki tego spektaklu przywołują dawne wspomnienia, w których uczestniczy  także postać męska –  Filon. Romantyczny kochanek Filon spotyka  się z wieloma  kobietami, a one rywalizują o jego względy.   Mężczyzna zabawia się z nimi,  romansuje, ale też je odtrąca, przy czym sam również doświadcza odrzucenia.   Zarówno on, jak  każda z  kobiet mają nadzieję na dozgonną  miłość. Jednak z powodu niestałości uczuć mężczyzny, jego „muzy” cierpią, cierpi również on sam.  Swego czasu uwikłany w te trudne relacje damsko – męskie, bohater dostaje nauczkę.

Jaki zatem będzie finał? Czy Filon odnajdzie swoją wybrankę? Jaką podejmie decyzję w obliczu trudności? Czy miłość musi boleć?  Kto kocha bardziej i dlaczego? Czy istnieje miłość po śmierci?  Czy  warto kochać i wierzyć w miłość?

Serdecznie zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na powyższe pytania i życzymy pięknych wrażeń i emocji podczas spektaklu.

Obsada: Anna Bryk, Hanna Drozd, Karolina Gut – Gzyl,  Halina Hylczuk, Monika Lechnio – Lewicka, Anna Michalak, Andrzej Wiśnioch.


Organizator:
– Świdnicka Grupa Teatralna „Teatr Drogi”
– MOK Świdnik

WordPress PopUp Plugin