Spotkanie autorskie z Arturem Sadeckim

post
data publikacji: 26 września 2022

27.09.2022

Galeria Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku

godz. 18:00

wstęp wolny
Organizator: Biblioteka

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z Arturem Sadeckim, którego w bibliotece w Świdniku poznaliśmy jako znawcę i entuzjastę literatury rosyjskiej, tej XIX i tej najnowszej. Okazuje się, że Artur Sadecki jest też doskonałym autorem! Tak więc tym razem będziemy mogli porozmawiać o jego powieści “Zielony koniec świata”.
Książka “Zielony koniec świata” dr. Artura Sadeckiego jest powieścią obyczajową, podejmującą kilka tematów związanych z przyrodą (Bieszczady), Internetem, współczesnym wyobrażeniem tradycyjnych narracji romantycznych i heroicznych oraz folklorem słowiańskim.

… z recenzji prof. dr. hab. Witolda Kowalczyka:
Piękne bieszczadzkie krajobrazy, gwiaździste noce, magiczna zieleń i na tym tle rodzące się, romantyczne uczucie dwojga młodych ludzi – nieśmiałego bohatera narratora i sympatycznej dziewczyny, narysowane subtelnie, delikatnie, ale z psychologicznym dystansem wobec siebie. Do tego trudna bieszczadzka historia, oryginalna galeria postaci miejscowych „dziwaków”, lokalny ekoterroryzm, a także wirtualny świat Internetu i ważne problemy współczesnej młodzieży. W sumie – bardzo udany debiut literacki młodego lubelskiego literaturoznawcy…
źródło: Wydział Filologiczny UMCS.

dr Artur Sadecki jest adiunktem w Katedrze Literaturoznawstwa Słowiańskiego UMCS.

Zapraszamy na rozmowę z autorem 27 września o 18:00 w Galerii biblioteki.