Spotkanie autorskie z Katarzyną Gacek

post
data publikacji: 18 września 2023

21.09.2023

Galeria biblioteki

godz. 17:00

nie
Organizator: Biblioteka

Zapraszamy na spotkanie z autorką, której książka „Pies ogrodnika” znalazł się w finałowej siódemce Nagrody Wielkiego Kalibru 2023.

 

Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka i autorka scenariuszy. Z wykształcenia psycholog. Opublikowała sześć książek w duecie z Agnieszką Szczepańską – trzy kryminały: bestsellerowy „Zabójczy spadek uczuć” (2008), „Zielony trabant” (2008), „Dogrywka” (2009), oraz trylogię na podstawie serialu „Przeznaczenie”: „Mag i diabeł”, „Wisielec i księżyc”, „Moc i cesarzowa”. W zbiorze „Mogliby w końcu kogoś zabić” (2010), zawierającym opowiadania najpoczytniejszych polskich autorów kryminalnych, pojawiło się jej opowiadanie indywidualne.

W wydawnictwie „Oficynka” wydała w 2018 roku swój pierwszy kryminał „W jak morderstwo”. Jego druga część „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym” ukazała się jesienią 2020. Część trzecia, „Śmierć na Zanzibarze”, pojawi się w księgarniach w sierpniu 2021.

 

Katarzyna Gacek jest również autorką scenariuszy do seriali: „Anna Maria Wesołowska” (TVN), „Przeznaczenie” (Polsat, 2010) oraz „Unia serc” dla TVP 3 Info (2011).

Współautorka (z Magdalena Nieć, Adam Wojtyszko) scenariusza filmu dla młodych widzów „Za niebieskimi drzwiami” według powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Film spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków oraz pobił rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem dla dzieci i młodzieży.

Latem 2021 na ekrany wszedł kolejny obraz dla młodych widzów, którego jest współscenarzystką, czyli „Czarny młyn”.

Razem z podróżnikiem Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK EMOTIKON we wrześniu 2017 r.

Jest autorką poczytnej serii dla dzieci „Supercepcja” (również Znak Emotikon), której bohaterowie obdarzeni zostali super zmysłami. Do tej pory na rynku pojawiło się sześć tomów.

W 2021 roku komedia kryminalna „W jak morderstwo” została zekranizowana.

 

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

 

Telefon kontaktowy: 512777553

 

WordPress PopUp Plugin