Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki

post
data publikacji: 23 sierpnia 2023

14.09.2023

Zaułek Poetów/Galeria biblioteki

godz. 17:00

nie
Organizator: Biblioteka

Zapraszamy na spotkanie z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim, którzy opowiedzą o swojej pieszej wyprawie z Panamy do Kanady. Wyprawa, którą National Geographic Traveler uznał za Podróż Roku, zdobyła szereg nagród m.in. Nagrodę im Tony’ego Halika czy Złoty Ślad. Wydana przez nich książka pt. “Na poboczu Ameryk” (Wydawnictwo Czarne, 2022), w której opisali swoje przygody, zdobyła Nagrodę Magellana oraz uznano ją za najlepszą książkę podróżniczą 2022 roku.

 

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

 

W trakcie spotkania skupią się nie tylko na swoich przygodach podczas pieszej wędrówki, ale na kulturowych fenomenach zaobserwowanych w poszczególnych krajach. Namalują złożony obraz Ameryk widzianych z pobocza drogi. Zaprezentują szereg zdjęć, dlatego będzie to połączenie spotkania podróżniczego z reportażem na żywo.

 

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu “Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu” z Budżetu Obywatelskiego gminy miejskiej Świdnik.

 

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

 

Telefon kontaktowy: 512777553

Skip to content