Strefa Historii zaprasza na Majówkę online

post
autor: kp data publikacji: 26 kwietnia 2021 kategoria: Archiwum SH,Główna,MOK

W tym roku, inaczej niż zwykle, będziemy obchodzić dwa święta:  Dzień Flagi Narodowej (2 maja) i 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Strefa Historii zaprasza do spędzenia tego czasu także z nami.

Od 26 kwietnia zapraszamy do śledzenia naszej tablicy na facebooku. Zaczynamy  od konkursu plastycznego dla najmłodszych pt. DLA BIAŁO-CZERWONEJ. Zapraszamy milusińskich  do przygotowania pracy w dowolnej technice, której jednym z elementów będzie  biało-czerwona flaga. Prosimy rodziców o umieszczenie dzieła w komentarzu pod postem. Dla wszystkich uczestników przewidujemy drobne upominki.

W dniach 27-29 kwietnia, na tablicy na fb  Strefy, pojawią się trzy odsłony  mini akcji pt. BIAŁO-CZERWONA- MINIPRZEWODNIK, JAK ŚWIĘTOWAĆ.  Podpowiemy w niej, jak poprawnie powiesić narodową flagę, co wypada nosić w klapie podczas majowego święta oraz jak zachować się trzymając flagę lub przed nią maszerując.

30 kwietnia zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają wywiesić w dniach 2-3 maja flagę przed domem, na balkonie czy tarasie. Pochwalcie się nią na naszej fejsbukowej tablicy – pod postem zamieście zdjęcia swoich flag. Na każdego uczestnika naszej zabawy będzie czekała drobna niespodzianka.

Na zakończenie naszej Majówki, zapraszamy chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy o Konstytucji 3 Maja. W majowy weekend (1-3 maja) będziemy umieszczać codziennie na fb 2 pytania (o godz. 10.00 i 18.00) i prosić o przesłanie mailem na adres strefahistorii@mok.swidnik.pl  odpowiedzi. Na tych, których wiedza okaże się najlepsza, będą czekały nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają drobiazg na pocieszenie.

Zapraszamy do uczestnictwa w Majówce online ze Strefą Historii!

Regulamin quizu CZY ZNASZ KONSTYTUCJĘ 3 MAJA?  w załączniku.

do pobrania

PlikOpisWielkość plikuPobrania
pdf REGULAMIN156 KB191