“Strofy wolności” – Norbert “Smoła” Smoliński

post
data publikacji: 08 października 2019

11.11.2019

godz. 19:00

Organizator:

Zapraszamy na poruszający koncert z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu Norberta „Smoły” Smolińskiego –  polskiego muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów, założyciela i lidera zespołu CONTRA MUNDUM.

Koncerty, zarówno całej grupy, jak i solowe występy wokalisty „Smoły” Smolińskiego, to niejako historyczne spektakle, w czasie których muzycy przeprowadzają Słuchacza po meandrach polskich dziejów. To oryginalna forma poznawania naszej historii i kultury poprzez wersy polskiej, patriotycznej poezji wybitnych Mistrzów pióra.

Jak mówi Norbert „Smoła” Smoliński: „Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności z patriotyzmem, tradycją, historią Narodu, szacunkiem do Bohaterów i pamięcią o przelanej przez Nich krwi”.

Synergiczną częścią koncertu jest oprawa wizualizacyjna wpisująca się w przekaz śpiewanych utworów. Wokalista przeplata pieśni krótkimi wzmiankami nawiązując do historii Małych Ojczyzn – miejsc, w których odbywa się dany koncert. Występy porywają nie tylko dojrzałą Publiczność pamiętającą trudne chwile naszej historii, ale także młode pokolenie chcące poznać losy swoich przodków i zakorzenić się w tożsamości własnego Narodu. Muzyka, kompozycje, aranżacje, moc i siła płynąca z dźwięków wzmacnia przekaz, przyciągając nawet sceptyków.

11 listopada w Centrum Kultury w Świdniku usłyszymy koncert pt. „Strofy wolności”. Wstęp wolny.

Skip to content