Świdnik: Tak żyliśmy w PRL

post
autor: sh data publikacji: 02 listopada 2020 kategoria: 2020 Archiwum SH

Zapraszamy mieszkańców Świdnika do wzięcia czynnego udziału w naszym kolejnym projekcie. Chcemy zaprosić Was ponownie do czasów PRL. Przygotowujemy cykl wystaw, które przypomną, jak żyliśmy w PRL – to, jak wyglądało miasto, nasze mieszkania, przedszkola, urzędy czy kawiarnie.
W Strefie Historii znajduje się wiele interesujących przedmiotów z tego okresu, np. wyposażenie sztabu zarządzania kryzysowego. Ale to nie jego wyposażenie, na co dzień, budowało klimat życia w PRL. Meblościanki, maty z paczkami po zachodnich papierosach, syfony i pralki Frania – z tymi rzeczami żyliśmy przez długie lata. Przedmioty codzienne i odświętne, prywatne i urzędowe, służące pracy, nauce lub rozrywce – wszystkie one niepostrzeżenie odeszły w niepamięć, a my dzisiaj chcemy je przypomnieć.
Zachęcamy więc świdniczan, by zajrzeli do swych szaf, piwnic i na strychy oraz do albumów ze zdjęciami i poszukali pamiątek po PRL-u. Jeśli takie macie – podzielcie się nimi z nami. Zapraszamy do Strefy Historii, gdzie odbierzemy od Was przedmioty związane z PRL. Jesteśmy do dyspozycji w Galerii Venus (piętro II), ul. Wyszyńskiego 17 w Świdniku) w dniach:
3,6,12,13 listopada w godz. 10.00 – 15.00
4-5 i 9-10 listopada w godz. 10.00 – 18.00
Dzięki wspólnej pracy mamy szansę stworzyć wystawy, które pojawią się w przestrzeni publicznej miasta.
Wystawę planujemy otworzyć/opublikować pod koniec listopada a zwiedzającym udostępnić w Galerii VENUS przestrzeń po sklepie (FOCUS )
Czekamy również na fotografie, dzięki którym stworzymy wyjątkową wystawę online. Zróbcie zdjęcia pamiątek i dodajcie je w komentarzu pod postem. Dodatkowo możecie dołączyć krótki opis opowiadający historię tego przedmiotu. Na zdjęcia czekamy do 13 listopada br. https://www.facebook.com/strefa.historii.w.swidniku/photos/a.245621975589576/1754323428052749/
(UWAGA! Dodanie zdjęć jest równoznaczne w wyrażeniem zgody na wykorzystanie ich do utworzenia wystawy online oraz potwierdzeniem, że dana osoba ma prawa autorskie lub zgodę na udostępnienie tychże fotografii)

Skip to content