“Wieczorek przy mikrofonie Band”

post
data publikacji: 02 października 2019

11.10.2019

godz. 20:00

Organizator:

Zapraszamy 11 października na koncert zespołu “Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oraz Kabaret “PKS”.

„Wieczorek przy Mikrofonie Bend” – to formacja muzyczna, w której stałą postacią jest Marek Wieczorek. Pozostali muzycy to muzycy sesyjni, występujący w wiodących formacjach funkcjonujących na Lubelszczyźnie, zmieniający się w zależności od charakteru koncertu.

Obecnie na potrzeby rockowego brzmienia zaplanowanej trasy koncertowej   „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oprócz Marka Wieczorka wystąpią nauczyciele z Lubelskiej Szkoły Rocka w składzie: Marcin Fidecki-instrumenty klawiszowe, Daniel Rutkowski – perkusja,  Jarek Żarnowski- gitara basowa, Marcin Gałkowski – gitara solowa.

Koncert zespołu obejmował będzie piosenki z pierwszego krążka w nowych aranżacjach stylizowanych na lata 80 i 90 poprzedniego wieku. Nowe brzemienia utworów nawiązują do takich zespołów jak tamtego okresu jak ,, Chłopcy z Placu Broni ’’ ; ,, Roxa’’; ,, RSC’’; ,, Radio 24’’czy ,,Universe’’. Usłyszymy również cztery nowe piosenki, które pojawią się na kolejnej płycie. Teksty utworów napisane są w ostatnich trzech latach, tematem przewodnim jest miłość.

Mamy nadzieję, że koncert będzie dla słuchaczy ucztą muzyczną oraz wspaniałą okazją nie tylko do poznania zaprezentowanych historii, ale również okazją do przywołania własnych doznań czy emocji – tak jak autor wraca wspomnieniami do wydarzeń z przeszłości. Klimat piosenek to ballady pop-rockowe z elementami solówek granych na instrumentach klawiszowych i perkusji. Charakter muzyki z  przełomu lat 80-90 doskonale podkreśla Marcin Gałkowski wstawkami gitary solowej. Wokalnie w wybranych utworach Markowi Wieczorkowi będzie towarzyszył  Marcin Zagrodnik na stałe związany z Kabaretem ,,PKS”.