Wystawa Grupy plastycznej „Pod błękitną paletą” pt. „Linoryt”

post
data publikacji: 16 sierpnia 2017

18.08.2017

godz. 08:00

Organizator:

Tematem wykonanych przez grupę prac są linoryty. Do wykonania prac użyto prostych narzędzi i linoleum, który umożliwił osiągnięcie zamierzonego efektu. Jest to technika, która często pojawia się na zajęciach plastycznych grupy, jest ona żmudna, ale i efektowna w odbiorze, gdzie prace wydają się niemal abstrakcyjnym kolorowym panelem.

O grupie

Funkcjonuje od października 1999r. pod nazwą „ Grupa Pod Błękitną Paletą”. Jej założycielką jest Pani Renata Szuryga specjalizująca się w malarstwie. Początkowo zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 3, obecnie w pracowni plastycznej MOK w Świdniku. Pracownia dysponuje dobrym zapleczem materiałowym, dzięki czemu uczestnicy poznają ciekawe techniki artystyczne: malarstwo na szkle, linoryt i monotypię (grafika), batik, malarstwo akwarelowe, malarstwo na tkaninie, foliochromię, różnego rodzaju decoupage, malarstwo olejne, wykonują też prace przestrzenne: stroiki okolicznościowe, anioły, pisanki, ramy luster, talerze cynowe, zegary ze szkła, ozdobne pudełka, doniczki, zdobione pastelą olejną siatki płócienne itp. Uczestnicy próbują swoich sił w wykonywaniu biżuterii witrażowej i filcowej oraz technice kolażu. W sezonie 2016/2017 grupa liczy ok. 40 członków w wieku od 6 do 60 lat.

Przynajmniej dwa razy w roku artyści prezentują swoje osiągnięcia na tematycznych wystawach rysunku i malarstwa oraz towarzyszących tym wydarzeniom aukcjach prac, z których dochód przeznaczony jest na wyjazdy lub warsztaty.

Skip to content