Wystawa interaktywna “Co słychać?”

post
data publikacji: 24 czerwca 2019

25.06.2019

godz. 09:00

Organizator:

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury w Świdniku na wystawę zatytułowaną „Co słychać?”. Wystawa została przygotowana przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie, a trafiła do nas dzięki współpracy z WSK “PZL-Świdnik” S.A., spółce z grupy Leonardo Helicopters.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć m.in:

– zwierciadła akustyczne

– orkiestrę perkusyjna

– klasyczną rurę Kundta pozwalającą zobaczyć jak wygląda fala dźwiękowa

– dzwony rurowe

– kamertony

– figury Chladniego – eksponat dający możliwość powtórzenia jednego z najbardziej znanych eksperymentów w historii fizyki

– theremin – kopię pierwszego instrumentu elektronicznego, który stał się prekursorem całego nowego nurtu w muzyce.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość odgadnąć skąd dociera do nich dźwięk, wykonać pozytywkę, a także „pobawić się” swoim głosem z wykorzystaniem modulatora głosu, zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta.

Najmłodszą część widowni z pewnością zainteresuje możliwość zobaczenia swojego głosu, gdy mówiąc do mikrofonu, starają się wyemitować możliwie najbardziej różnorodne dźwięki. Eksponat ten został stworzony we współpracy ze szwedzkim kompozytorem Andersem Lindtem.

Interaktywna wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką, ale nie tylko. W jej obrębie każdy będzie mógł wykonać ciekawe doświadczenia.

Zapraszamy od 25 czerwca do 23 lipca. Wstęp wolny.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (od poniedziałku do piątku) rozpoczyna się o godzinach: 9.00; 11.00; 13.00 dla grup zorganizowanych. Prosimy o dokonywanie rejestracji telefonicznej najpóźniej dzień przed planowaną wizytą.

Tel. (81) 468 67 80, kom. 500 348 939

Skip to content