Wystawa malarstwa Aleksandra Shaula Rozenfelda: „Moje miłości…z Izraela do Złotowa”

post
data publikacji: 07 czerwca 2022

09.06.2022

Galeria biblioteki

godz. 17:00

wstęp wolny
Organizator: Biblioteka

9 czerwca o godzinie 17 w galerii biblioteki odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Aleksandra Shaula Rozenfelda „Moje miłości…z Izraela do Złotowa”.

Wystawa obrazów Aleksandra Shaula Rozenfelda opowiada o wędrówce, bezdomności, poszukiwaniu samego siebie, a także o odnalezieniu swojego miejsca na Ziemi. Dla artysty tym miejscem okazał się Złotów…

Aleksander Rozenfeld na tle sowich pracAleksander Shaul Rozenfeld urodził się 9 czerwca 1984 roku w Afuli koło Nazaretu w Izraelu, a wychowywał się w Złotowie. Rok po maturze wyemigrował do Izraela, aby przekonać się o świętości tej wyjątkowej Ziemi. Prezentowane na wystawie obrazy Aleksandra Shaula Rozenfelda to metaforyczna podróż po nowoczesnym Izraelu, w którym autor mieszkał ponad pięć lat. Obrazy malowane pod wpływem zdobytych doświadczeń w tym wspaniałym kraju, bogatej kultury, a w końcu cudownych ludzi, których Aleksander Shaul Rozenfeld spotkał na swojej drodze. Służba w IDF (Siłach Obronnych Izraela), miłość, praca, doświadczenie bezdomności (artysta mieszkał przez trzy miesiące na plaży w Tel-Avivie) sprawiły, że postanowił przelać swoje doświadczenia na płótno. Na wystawie obejrzeć można między innymi obraz „IDF”, czyli historia pierwszego dnia w wojsku, czy obraz „Liban 2006” – osobiste spojrzenie na Drugą Wojnę w Libanie w 2006 roku. Obrazy powstały w latach 2019-2021. W Warszawie jest znany w środowisku żydowskim jako autor felietonów w „Słowie żydowskim”. Aleksander Shaul Rozenfeld to barwna postać, o wielu talentach, nie tylko malarskich.

 

Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca 2022 r.

Artysta na wernisażu m. in zaprezentuje swoją twórczość poetycką. Spotkanie liryczne odbędzie się na zakończenie Świdnickiej Sceny Poetyckiej 2022 r.

Wystawy:

  • 12.2019 – „Zezowatym okiem” – „Klubokawiarnia Babel”, Próżna 5, Warszawa
  • 08.2020 – „A miało być tak pięknie” – „Casa Ristoranti”, Pereca 1
  • 02.2021 – „Jestem ze Złotowa i dobrze mi z tym” – Muzeum Ziemi Złotowskiej
  • 08.2021 – Dwie ojczyzny – moja Polska, mój Izrael – Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, Lublin

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 czerwca o godzinie 17.

Honorowy patronat nad wydarzeniami sprawuje Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

szczegóły: https://bibliotekaswidnik.pl/wydarzenie-122-wystawa_malarstwa_aleksandra_shaula-szczegoly-6291.html