Wystawa malarstwa grupy “Pod Błękitną Paletą”

data publikacji: 02 września 2022

23.08.2022

Galeria "Za szybą"

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Wystawa „Interpretacje malarskie pejzażu” jest formą działalności grupy „Pod Błękitną Paletą”, która promuje bezcenne talenty i pasje plastyczne uczestniczek zajęć realizowanych w Pracowni Sztuk Pięknych działającej w MOK w Świdniku. Prace autorek obrazów ukazują wszystkim zwiedzającym głębię i piękno otaczającego nas świata. Odbicie myśli i przeżyć artystek odnajdujemy w pracach olejnych, akrylowych, akwareli i batiku. Dzięki tak różnym technikom możemy zauważyć, którą formę przekazu wybrała każda z uczestniczek, by jak najswobodniej określić malarsko swoje doznania artystyczne. Tematyka goszcząca na obrazach to głównie pejzaż i architektura. Zapachy lata, zimowy chłód oraz barwy jesieni w zachodzącym słońcu, to wrażenia utrwalone na zawsze na płótnie papierze, forma wspomnień, po które zawsze można sięgnąć wzrokiem.