Wystawa pt. “Kreski i kreseczki”

post
data publikacji: 12 lutego 2021

15.02.2021

godz. 10:00

Organizator:

“Każde działanie ze sztuką jest działaniem na wielu płaszczyznach. Jest zderzeniem emocji twórcy z ograniczającą go materią i technologią.”

Zapraszamy do Galerii “Za szybą” na wyjątkową wystawę znanego polskiego artysty-plastyka i grafika zatytułowaną “Kreski i kreseczki”.

Robert Znajomski (1968-2021) – Urodził się w Hrubieszowie. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i uzyskując dyplom z  Grafiki i Psychologii Twórczości. Pracował i mieszkał w Łęcznej. Realizował się twórczo głównie w rysunku (piórko, tusz) oraz malarstwie (tempera, olej, akryl) i fotografii.

Swoje prace prezentował na ponad pięciuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczył w plenerach i konkursach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Autor wystawy bardzo często w swojej twórczości posługuje się papierem, jako nośnikiem przekazywanych treści. Zazwyczaj są to fragmenty dawnych dzieł okaleczonych przez czas, które autor próbuje ocalić i nadać im nowy wymiar, łącząc malarstwo, fragmenty druku i rysunek w jedną spójną całość.

Oprócz kolażu możemy na wystawie oglądać rysunki, które na pierwszy rzut oka przypominają grafiki z ich charakterystycznymi liniami i płaszczyznami. Materię twórczą autor traktuje bardzo symbolicznie i skrótowo, uzyskując niecodzienne efekty mimo zastosowania skromnych środków (tusz – linia).

W Galerii “Za szybą” jednocześnie może przebywać 7 osób. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznego dystansu oraz zasłanianiu ust i nosa.

Wystawę w budynku Centrum Kultury można oglądać w godz. 14.00 – 20.00.