Finał “Gry o Świdnik”

post
autor: sh data publikacji: 25 kwietnia 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

W październiku ubiegłego roku rozpoczęliśmy pierwszą edycję „Gry o Świdnik”. Za cel postawiliśmy sobie przekazanie młodzieży historii naszego miasta w kreatywny i ciekawy dla nich sposób. Przez 9 miesięcy (od października do czerwca) uczniowie rywalizowali ze sobą, realizując przeróżne zadania. Kręcili filmy, fotografowali, pisali artykuły do gazet, nagrywali audycje radiowe, wcielali się w rolę aktorów i grali w koło fortuny. Tematem wszystkich zadań było to, co z naszym miastem kojarzy się najbardziej: lotnictwo, motoryzacja i Solidarność.
W zmaganiach wzięły udział 43 osoby ze szkół średnich: I LO, II LO, PCEZ oraz ZS nr 1. 2 czerwca uczniowie po raz ostatni zagrali o Świdnik. W finale reprezentanci szkół zmierzyli się ze sobą w kole fortuny, w którym hasła dotyczyły produkcji motocykli WSK. Emocji nie zabrakło. Młodzież odgadywała hasła, zdobywała punkty. Nie jeden raz trafił się też pechowy „Bankrut”. Szóstą, ostatnią rundę zwyciężył Zespół Szkół nr 1 zdobywając 5 punktów, następnie II LO z 3 punktami, PCEZ z 2 punktami oraz I LO z jednym punktem.
W ostatecznym rozrachunku najwięcej punktów w całej „Grze o Świdnik”, bo aż 27 na możliwe 30, zdobyła drużyna ZS nr 1, tuż za nimi z 20 punktami uplasowali się uczniowie z I LO, trzecie miejsce zajęli uczniowie z PCEZ, którzy zdobyli 19 punktów, a czwarte II LO z 9 punktami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w turnieju.

Skip to content