Kto zdobędzie miasto?

post
autor: sh data publikacji: 09 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

Uczniowie świdnickich szkół średnich przystąpili w październiku do turnieju „Gra o Świdnik”. To pierwsza edycja projektu, który ma za zadanie w kreatywny i ciekawy sposób przekazać młodzieży historię miasta i zachęcić do samodzielnego poznawania jego losów i jego mieszkańców oraz rozwijać ich umiejętności.

Rozstrzygnięto już pierwszy etap gry czyli „Świdnik Twoim okiem”, w którym drużyny miały za zadanie stworzyć jednominutowy film o naszym mieście. Tę konkurencję wygrały Natalia Krysa, Anna Maceńko i Weronika Wójcik czyli reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z I LO, PCEZ oraz II LO. Wszystkie film w niekonwencjonalny sposób pokazały Świdnik, od lat pięćdziesiątych do obecnych. W grudniu, podczas etapu pt. „Było sobie miasto”, młodzież wcieli się w rolę fotografów. Ich zadaniem będzie odnalezienie miejsc w naszym mieście, które zostały uwiecznione na archiwalnych fotografiach i pokazanie, jak wyglądają one teraz. Każda z drużyn otrzyma po dwie fotografie. Tuż przed świętami dowiemy się, komu udało się najlepiej odwzorować zdjęcie.

Grudniowe zadanie to jednak nie koniec „Gry o Świdnik”. W styczniu rusza kolejny etap, podczas którego uczniowie nauczą się pisać i redagować teksty dziennikarskie, a także poznają historię prasy podziemnej w Polsce.

Skip to content