Otwarcie “Strefy Historii”

post
autor: sh data publikacji: 15 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

Serdecznie zapraszamy na wielkie otwarcie „Strefy Historii”, które odbędzie się 7 września o godz. 17.00 (Galeria Venus II piętro).

Świdnickie „muzeum” powstało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Równie nieoceniona była pomoc i wsparcie mieszkańców naszego miasta oraz osób z nim związanych, którzy przekazywali eksponaty i pamiątki dotyczące historii Świdnika. Wspólnie udało się stworzyć miejsce, gdzie bogata historia miasta została godnie udokumentowana.

„Strefa Historii” swoją działalność rozpocznie wernisażem wystawy pt. „Świdnik – miasto wolności i marzeń”. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć pamiątki poświęcone tradycjom lotniczym, historii motocykla WSK, wydarzeniom Świdnickiego Lipca, jak również życiu społeczno – kulturalnemu. Jej celem jest zaprezentowanie różnorodności czynników historycznych, które miały wpływ na dzisiejsze ukształtowanie miasta. Chodzi o przekazanie i wzbogacenie wiedzy na temat bogatej historii Świdnika, który mimo, że jest stosunkowo młody (powstał w 1954r.), to posiada już swoje bogate dzieje. Od blisko trzech lat gromadzone były pamiątki, które udało się pozyskać od mieszkańców miasta oraz osób związanych ze Świdnikiem i jego historią. Wśród eksponatów znajdują się m.in. motocykle WSK, odznaczenia, umundurowanie oraz akcesoria lotnicze, archiwalne fotografie oraz pamiątki związane z działalnością Solidarności. Wystawa jest również uatrakcyjniona kioskami multimedialnymi, które z pewnością zachęcą dzieci i młodzież do uczestnictwa w ścieżkach edukacyjnych dotyczących historii miasta.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dziedzictwo Kulturowe, priorytet: Wspieranie Działań Muzealnych.

Wszystkich gorąco zapraszamy!

Skip to content