Pierwsze urodziny Strefy Historii

post
autor: sh data publikacji: 11 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

14 września Strefa Historii świętowała swoje pierwsze urodziny. Przez inauguracyjny rok działalności, nasze małe świdnickie muzeum odwiedziło ponad 3 tysiące zwiedzających. Odbyło się również wiele imprez tematycznych takich jak obchody rocznicy Świdnickich Spacerów i Świdnickiego Lipca oraz wystawy lotnicze. Ponadto, pod koniec czerwca uczciliśmy 60-lecie uruchomienia produkcji motocykli w Świdniku, organizując VII Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych.

Dziękując za wspólnie spędzony rok, przedstawiamy relację z obchodów I urodzin Strefy Historii, a działo się naprawdę wiele. Impreza rozpoczęła się od koncertu przebojów z czasów PRL w wykonaniu Moniki Kowalczyk, przy akompaniamencie Roberta Dorosza. Nie trzeba było długo czekać, aby do wspólnego śpiewania dołączyli przybyli goście. Najmłodsi mieli okazję zbudować makietę Szkoły Pilotów LOPP, ułożyć puzzle XXL oraz wziąć udział w warsztatach origami, na których uczyli się składać samoloty, by później, sprawdzić jak daleko polecą. Nie zabrakło również akcentów sportowych. Podczas urodzin odbyły się zawody w trialu rowerowym dla początkujących, zorganizowane wspólnie z Klubem Motorowym Champion Świdnik. Swoje pięć minut mieli także pięściarze z GPTB Avia Świdnik, którzy pod czujnym okiem Tomasza Majchera zademonstrowali publiczności jak przebiega ich trening. Imprezę urozmaiciła wystawa zabytkowych samochodów należących do Fundacji Niepodległości oraz możliwość przejażdżki na kultowych motocyklach WSK, dzięki uprzejmości Grzegorza Doroby i Rafała Króla.

Kulminacyjnym punktem programu był piękny tort wykonany przez świdnicką cukiernię Finezja oraz odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” dla Strefy Historii. Dziękujemy, że byliście z nami!

Skip to content