Razem pod wiatr

post
autor: sh data publikacji: 10 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

17 lipca o godzinie 19:00, Strefa Historii zaprasza na koncert Magdaleny Celińskiej i Piotra Selima zatytułowany „Razem pod wiatr”.

Program koncertu, poza solowymi utworami, zawiera w sobie piosenki, które mają formę duetów i opowiadają o miłości, czułości i bliskości z drugim człowiekiem w sytuacji najczęściej trudnej, wymagającej poświęcenia – czasem aż do granicy życia i śmierci. Obejmują także przypadki poświęcenia się dla takich wartości jak prawda czy Ojczyzna. Wykonawcami tego koncertu są Magda Celińska – Świdniczanka Roku 2014, pieśniarka o niezwykłej wrażliwości, znakomita interpretatorka, osoba obdarzona przepiękną, porównywaną do Anny German barwą głosu. Jej partnerem i akompaniatorem w tym koncercie jest Piotr Selim. Pianista, wokalista, kompozytor i aranżer. Współtwórca legendarnej Lubelskiej Federacji Bardów – zespołu, z którym nagrał 11 płyt, w tym 2 DVD. Koncertujący także solowo – w 2012 roku ukazała się jego indywidualna płyta „W rytmie bolera”. Laureat nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin za orkiestrację Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja Ojczyzna”.

Autorami słów poszczególnych utworów są wielcy bardowie świata tacy jak Leonard Cohen, Bułat Okudżawa, Joan Baez. Program uzupełnią utwory do słów Hanny Lewandowskiej – ulubionej autorki Piotra Selima, piszącej także piosenki przeznaczone do wykonania przez Magdalenę Celińską.

Bilety w przedsprzedaży do nabycia od 22 czerwca w kasie kina Lot w cenie 25 złotych oraz w dniu koncertu, w Strefie Historii w cenie 30 złotych.