“Świdnik twoim okiem” rozstrzygnięty!

post
autor: sh data publikacji: 09 maja 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

Znamy już wyniki rozgrywki “Świdnik twoim okiem” czyli pierwszego etapu turnieju dla szkół średnich “Gra o Świdnik”. Zadaniem uczniów było przygotowanie jednominutowych filmów opowiadających o Świdniku tak, jak widzi go młodzież. Pomysły na filmowe produkcje były różne. Jedni pokazali Świdnik dawniej i dziś, drudzy skupili się na jego motoryzacyjnych i lotniczych tradycjach, trzeci przedstawili miasto w stylu science fiction, a jeszcze inni skupili się na jego emocjach i ludziach, którzy w nim żyją. Wszystkie filmy były wyjątkowe, jednak jury w składzie: Paweł Iwaniuk, Karol Falenta i Agata Flisiak postanowili przyznać punkty następująco:

II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego – 1 punkt
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej – 2 punkty
I Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego – 3 punkty
Zespół Szkół nr 1 im. C. K. Norwida – 5 punktów

Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę pomysł na film, montaż, muzykę oraz materiały wykorzystane w filmie. Wszystkie filmy wezmą udział w konkursie otwartym “Nakręcone Miasto”, do którego prace można nadsyłać jeszcze do 27 listopada, do redakcji portalu Świdnik – Wysokich lotów.

Drugi etap “Gry o Świdnik” przed nami. Tym razem uczniowie wcielą się w rolę detektywów, których zadaniem będzie nalezienie miejsc uwiecznionych na archiwalnych fotografiach Świdnika i sfotografowanie ich współczesnej odsłony.

Wszystkim uczniom biorącym udział w pierwszym etapie zabawy gratulujemy, a ich kolegom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Pamiętajcie, że już dziś odbędą się warsztaty fotograficzne, które pomogą wam w realizacji zadania nr 2!

Skip to content