Zlot 2017

post
autor: sh data publikacji: 12 lipca 2018 kategoria: Zloty ubiegłe

X OGÓLNOPOLSKI ZLOT MOTOCYKLI WSK I INNYCH 26-27 SIERPNIA 2017r.

Jubileuszowa, X edycja imprezy rozpoczęła się w sobotę 26 sierpnia, na lotnisku przy ul. Sportowej. Już o godz. 10.00 rozłożyła się tam giełda staroci i części motocyklowych. Można też było obejrzeć ekspozycje jednośladów i samochodów zabytkowych, przygotowanie przez Strefę AK 1, lubelską grupę Partyzant i wystawców indywidualnych. Głównym punktem dnia była parada ulicami Świdnika, z przystankiem na placu Konstytucji 3 maja.
Znajdujemy się w mieście, w którym z taśmy montażowej zeszły 2 miliony wuesek. Mamy nadzieję, że będziemy je dalej produkować. Oddaję motocyklistom klucze do miasta i życzę wszystkim uczestnikom zlotu, by czuli się u nas tak dobrze jak w swoich rodzinnych miejscowościach, a może nawet jeszcze lepiejmówił burmistrz Waldemar Jakson, przekazując symboliczne klucze Bartłomiejowi Pejo, prezesowi Świdnickiego Klubu Motocyklowego Usarz.
Z roku na rok jest nas coraz więcej, już nie mieścimy się na placu – podkreślał B.Pejo. – Cieszy nas ogromna ilość motocykli WSK, odrestaurowanych przez pasjonatów. Niech zawsze stanowią podstawę zlotu, a my, motocykliści użytkujący maszyny współczesne, będziemy z całego serca kibicować, by było ich jeszcze więcej.
Z centrum Świdnika kolumna motocyklistów, którzy przyjechali na święto wueski, między innymi z Zielonej Góry, Drawska Pomorskiego, Łodzi, Ciechocinka, a nawet z Belfastu, wróciła na lotnisko. Tam atrakcji nie brakowało. Najmłodsi bawili się w parku rozrywki, grali w gry planszowe i składali modele motocykli. Starsi odwiedzali stoiska z akcesoriami i gadżetami motocyklowymi. Wszyscy, bez względu na wiek, podziwiali park maszyn, gdzie oprócz zabytkowych modeli jednośladów, w tym oczywiście kultowych wuesek, można było obejrzeć nowoczesne maszyny. Dla uczestników zlotu zagrały zespoły MProjekt i Coś Tak O. Muzyczną gwiazdą wieczoru był legendarny Dżem.
W niedzielę świdniczanie i zlotowi goście wzięli udział w polowej mszy św. odprawionej przez ks. Artura Hodura z parafii św. Józefa na Adampolu, kapelana Usarza. Oglądali również akrobacje warszawskiej grupy Freestyle Family, a także pokazy ratownictwa medycznego, sprzętu strażackiego i policyjnego. Chętni mogli oznakować rower oraz odwiedzić Strefę Historii.

Organizatorzy imprezy: Miejski Ośrodek Kultury, Strefa Historii, Klub Motocyklowy Usarz.

Autor: Agnieszka Wójcik, Głos Świdnika

« z 2 »
Skip to content