Grupa Parkour

UWAGA!!!

Informujemy, że w dniu 29.02.2024 r.zajęcia Parkour zostają odwołane. Oplata za miesiąc luty zastanie pomniejszona o 20%. Jednocześnie przypominamy, że najbliższe zajęcia 7 marca odbywać się będą po raz ostatni w formule wydłużonej.


Harmonogram zajęć:

Czwartek
godz. 17:00 – 18:00 - Grupa I - nowy nabór (7-9 lat) - BRAK WOLNYCH MIEJSC 
godz. 18:05– 19:05 - Grupa II - kontynuacja (9-13 lat)- BRAK WOLNYCH MIEJSC
godz. 19:10 – 29:10 - Grupa III - kontynuacja (powyżej 13 lat) - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Parkour jest to ogólnorozwojowa dyscyplina sportowa wywodząca się z Francji. Założeniem parkour jest przemieszczanie się po dowolnym terenie z punktu A do punktu B przy wykorzystaniu własnego ciała. W praktyce, na zajęciach uczymy się jak bezpiecznie upadać, przeskakiwać, wspinać się, bujać, przełamywać strach, budować wytrzymałość oraz pracować w grupie. Wszystkie elementy rozkładamy na czynniki pierwsze tak, aby uczestnicy zajęć mogli w prosty i bezpieczny sposób uczyć się coraz bardziej złożonych technik i kombinacji. Każde zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką połączoną z elementami wzmacniającymi a kończymy wyciszeniem połączonym z rozciąganiem. Parkour stanowi świetną bazę dla każdego sportu, usprawnia podstawowe funkcje motoryczne człowieka oraz pozwala zrozumieć jak działa ludzkie ciało i siły na niego oddziałujące.

Zapraszamy do zapisów na ogólnorozwojowe zajęcia Parkour. 

Dzieci na zajęciach uczą się:

-jak w bezpieczny i szybki sposób pokonywać przeszkody

-jak poprawnie wykonać rozgrzewkę oraz przeciwdziałać kontuzjom

-jak poprawić równowagę, skoczność i siłę

Wszystko odbywa się w formie torów przeszkód z elementami zabawy.

Wolne miejsca na grupie 6-13 w czwartki o godzinie 16.

Instruktor Damian Grabowski 733006252

Instruktor - Damian "Kendo" Grabowski

Tel. 733 006 252

Pomysł na zajęcia pojawił się podczas pisania pracy licencjackiej, która dotyczyła uprawiania nowej formy ruchu o nazwie Le parkour. W związku z dużym zainteresowaniem zaczęła tworzyć się grupa. Początek to okres wakacyjny (lipiec –sierpień) 2009 roku.

Zajęcia trwały ponad półtora miesiąca.

Przerwa, która nastąpiła po wakacjach, spowodowana była brakiem potrzebnego sprzętu gimnastycznego, który umożliwiłby kontynuację zajęć ruchowych. Dopiero w połowie stycznia 2010 r. udało się  sfinalizować wszystko i ruszyć z zajęciami.

Dziś grupa liczy prawie 20 osób w wieku od 8 do 18 lat. Zajęcia realizowane są w dwóch kategoriach wiekowych.

Grupa o nazwie Le parkour realizuje zajęcia ruchowe nie tyko związane ze swoją nazwą. Główny nacisk podczas systematycznych ćwiczeń kładziony jest na rozwój sprawności ogólnej. Ma on na celu rozwój wszechstronny w zakresie cech motorycznych: szybkości, siły, koordynacji, gibkości, wytrzymałości ogólnej. Wszystko to dostosowane jest do wieku jak i rozwoju psychomotorycznego uczestnika zajęć. Podczas systematycznych ćwiczeń uczestnik zdobywa umiejętności w zakresie akrobatyki oraz gimnastyki sportowej. Adept zajęć wyposażany jest w wiedzę z zakresu asekuracji i samoasekuracji, krytycznej oceny własnych możliwości oraz wiedzę teoretyczną związaną z funkcjonowaniem własnego organizmu (praca serca, pomiar tętna, dbałość o własne ciało itp.)

Swego rodzaju osiągnięciem tych zajęć jest to, że w pewnym sensie kształtują one charakter uczęszczających na nie młodych ludzi.  Większość z ćwiczonych na zajęciach ewolucji  wymaga wielokrotnego powtarzania, a co za tym idzie wytrwałości i samozaparcia ze strony uczestników.  Uczą się oni pokonywać swoje słabości.

Kolejnym osiągnięciem jest to, że wiedza, w którą zostają wyposażeni podczas zajęć (sposób ćwiczenia, odżywiania, zapobieganie kontuzjom itp.) pozwoli im w przyszłości właściwie zadbać o swoje zdrowie i zdrowie ich bliskich.

Dla większości uczestników parkour, freerun i akrobatyka to wielka pasja, która pozwala poczuć im się wyjątkowymi – wyróżniającymi na tle innych nastolatków. Swoimi widocznymi osiągnięciami w postaci zdobytych umiejętności mogą pochwalić się chociażby dzięki występom na WOŚP, podczas Dni Świdnika.

  • Mieszkańcy Świdnika: 75 zł
  • Pozostali: 85 zł

Galeria zdjęć:

Skip to content