Teatr Improwizacji „JOKE”

W dniu 21 września 2021 r. zajęcia Teatru Improwizacji „JOKE” zostają odwołane.
Zostaną one odrobione w późniejszym, ustalonym przez instruktora terminie

Wtorek:
17:45-19:15

Zajęcia odbywają się w sala kameralnej


To grupa młodzieżowa w wieku 12 – 16 lat. Tworzą ją bardzo twórcze młode osoby, które wyłoniły się ze starszej grupy „Stonoga”. Zespół zmienił nazwę na obecną - Teatr Improwizacji „JOKE”, ponieważ celem nadrzędnym teatru - w nowej formie – będzie większy kontakt z publicznością w trakcie odgrywanych spektakli - poprzez improwizację i żart, czyli ważne treści przekazywane w sposób satyryczny, ale zrozumiały dla widza i we współpracy z nim. Grupa będzie również współtworzyć scenariusze, pomysły na spektakle, scenografię, kostiumy pod okiem reżysera. W ten sposób młodzi aktorzy zetkną się z warsztatem tworzenia spektakli „od podszewki”.

Ideą tych zajęć jest wydobywanie, bądź kształtowanie tkwiącego już w aktorach potencjału twórczego poprzez wspólne działania. Grupa – w swojej nowie formie - zadebiutowała spektaklem „Quo vadis, Pandemio?”. Prowadzi ją Renata Elmerych

Renata Elmerych

Z wykształcenia filozof kultury, pedagog specjalny, trener biznesu, instruktor tańca, choreograf sceniczny i reżyser teatralny – z zamiłowania tancerka. Prowadzi twórczą działalność taneczną i teatralną z grupami dziecięcymi („Stonoga” MOK), młodzieżowymi (Teatr Improwizacji „JOKE”), dorosłymi (Świdnicka Grupa Teatralna „Teatr Drogi”) oraz osobami z niepełnosprawnością intelektualną (Grupa taneczno – teatralna „Pasjonaci” z ŚDS PSONI Koło w Świdniku oraz „Motyle” z WTZ PSONI Koło w Świdniku). Największą jej pasją jest oczywiście taniec i teatr, którym oddaje się w pełni, z największą radością inspirując nimi innych. Prowadzi warsztaty taneczne i teatralne z ekspresji ruchowej dla grup teatralnych, instruktorów tańca i teatru. Sama również chętnie się w tej dziedzinie dokształca, nieustannie uczestnicząc w różnych warsztatach taneczno-teatralnych, kursach scenopisarstwa, improwizacji, teatru Forum i innych. Uwielbia ludzi i pracę z nimi.

  • Mieszkańcy Świdnika: 50 zł
  • Pozostali: 60 zł