10. Świdnik Jazz Festival

post
data publikacji: 24 kwietnia 2017

24.10.2009

godz. 19:00

Organizator:

 

Program X Świdnik Jazz Festivalu pod patronatem Elvina Jones’a:

 

24.10.2009 r. godz. 19.00

 

Big band Helicopters Brass Orchestra

(wstęp wolny)

 

25.10.2009 r. godz. 17.00

 

Koncert gitarzysty Marka Raduli w kwartecie ze słynnym basistą – Krzysztofem Ścierańskim, doskonale znanym wszystkim fascynatom jazzu perkusistą Przemkiem Kuczyńskim oraz sławnym wibrofonistą Bernardem Maselim. Będzie to koncert, na którym zaprezentują się czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej.

(cena biletu: 30 zł)

 

 

25.10.2009 r. godz. 19.00

 

Kolejnym wyjątkowym artystą, który odwiedzi Festival będzie Urszula Dudziak.

 

Jest ona czołową postacią współczesnej wokalistyki, nie tylko jazzowej. Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji w każdej z jej pięciu oktaw oraz oryginalna technika wokalna, pionierskie osiągnięcia w zastosowaniach współczesnej elektronicznej technologii muzycznej, zyskały jej sławę artystki oryginalnej i kreatywnej. Jest uznaną wokalistka, nie tylko w Polsce i Stanach Zjednoczonych, ale także w Azji i Ameryce Łacińskiej. Wraz z artystką wystąpią:Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe / akordeon, Tomasz Krawczyk– gitara, Daniel Biel – kontrabas / gitara basowa oraz Artur Lipiński – perkusja.

(cena biletu: 50 zł)

 

 

26.10.2009 r. godz. 12.00

 

Klinika Petera Erskine’a – warsztaty perkusyjne

(udział w warsztatach: 20 zł)

 

26.10.2009 r. godz. 19.00

 

Koncert kwartetu Petera Erskine’a

 

Publiczność Festivalu będzie miała okazję wysłuchać koncertu kwartetu Petera Erskine’a– legendarnego już jazzowego perkusisty. Dzięki oszałamiającej technice oraz sporej inwencji, przejrzystej rytmicznie, swingującej i zróżnicowanej dynamicznie grze, Peter Erskine należy do czołówki perkusistów współczesnego jazzu i fusion. Peter Erskine zagrał na perkusji na powrotnym albumie Kate Bush „Aerial” w 2005 roku. Współpracował poza tym z takimi gwiazdami jak Diana Krall, Eliane Elias, Queen Latifah czy Linda Ronstadt. Podczas koncertu na Festivalu, muzykowi będą towarzyszyli: Stephane Guillaume – saksofony, Nguyen Le– gitara oraz Michel Benita – kontrabas.

(cena biletu: 70 zł)

 

Jak Sami Państwo widzą zaproszeni artyści są bez wątpienia autorytetami tworzącymi historię polskiej i światowej muzyki jazzowej, a jednocześnie wyznaczają współczesne trendy i tendencje w polskiej i światowej kulturze, dlatego pragniemy, aby z Państwa pomocą informacja o X Świdnik Jazz Festivalu dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Skip to content