15. Świdnik Jazz Festival

post
data publikacji: 24 kwietnia 2017

18.11.2016

godz. 19:00

Organizator:

 

To już XV, jubileuszowa edycja, wydarzenia, nad którą objął swój osobisty patronat artystyczny legendarny perkusista Elvin Jones, co jest wydarzeniem bez precedensu w historii europejskiego jazzu.

 

 

18.11.2016r.

 

19.00 – Helicopters Brass Orchestra

 

Wstęp wolny

 

Orkiestra zaprezentuje m.in.: utwory artystów takich jak: George GERSHWIN, Carlos JOBIM, Frank SINATRA, Benny GOODMAN, Joe ZAWINUL, Chick COREA i innych… Zabrzmią przeboje i standardy epoki SWINGU, BIG-BAND, DIXIELAND, BOSSA NOVA. Koncert urozmaicą bogate aranżacje, brawurowe wykonania, świetni muzycy i zaproszeni soliści.

 

19.11.2016r. :

 

17.00 –Jakub Dybżyński Equilateral Trio

 

Bilety: 5 zł w przedsprzedaży / 10 zł w dniu koncertu

 

Koncert młodego ale bardzo utalentowanego zespołu Jakub Dybżyński Equilateral Trio będzie częścią trasy promocyjnej albumu zatytułowanym ”Intuitive Inversions”. Data wydania albumu to początek roku 2016.

Jakub Dybżyński Equilateral Trio to projekt trojga ambitnych muzyków ze środowiska Carl Nielsen Academy of Music (Dania),  który zrodził się z inspiracji nowoczesną sceną jazzową. Kompozycje wykonywane przez trio inspirowane są takimi zespołami i artystami jak trio Marka Turnera ”Fly”, Steve Lehman Trio, Ornette Coleman, John Coltrane. Celem muzyków jest prezentowanie muzyki improwizowanej, otwartej i eksperymentującej bez rezygnacji z rytmu, harmonii i melodii. W utworach pojawiają się np. spektralne brzmienia a la Kaija Saariaho (Depths Of The Pond Of Osawa), hip-hopowy drive (Market Your Managment), bluesowo-ornetowskie odniesienia (Judgement Call), echa muzyki klubowej (Thermodynamics) i wiele innych. Eklektyzm muzyki, jej różnorodność i energia tria na scenie przekazują uniwersalny komunikat dla każdego rodzaju publiczności.

 

20.00 – Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE

 

Bilety w przedsprzedaży: 50 zł normalny / 45 zł ulgowy / 40 zł grupowy

 

Bilety w dniu koncertu: 60 zł normalny / 55 zł ulgowy / 50 zł grupowy

 

 

Jubileuszowy koncert w Świdniku to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki. Z racji jego charakteru w repertuarze największe hity takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” etc. Zabrzmią także nowe piosenki z ostatniej płyty „Przepływamy”. Nie zabraknie również sztandarów Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest…”. Poświęconej pamięci Mistrza: „Jednego serca”, „Płonąca stodoła”, „Dziwny jest ten świat” oraz zupełnie nowych kompozycji, które pojawią się na najnowszym, jubileuszowym albumie pod tytułem „Sklejam Się”!.

Maraton z wyjątkowymi piosenkami.

 

Wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu AJAGOREw składzie:

 

Grażyna Łobaszewska – śpiew

Sławomir Kornas – bas, śpiew

 

Maciej Kortas – gitary

Michał Szczeblewski – perkusja

 

20.11.2016r:

 

17.00 –Mikromusic

 

Bilety w przedsprzedaży: 45 zł normalny / 40 zł ulgowy / 35 zł grupowy

 

Bilety w dniu koncertu: 55 zł normalny / 50 zł ulgowy / 45 zł grupowy

 

Zespół wystąpi z najnowszym projektem “Mikromusic Orkiestra”. Przedsięwzięcie jest wzmocnieniem brzmienia klasycznego składu zespołu przez kwartet dęty. Aranżacje dla orkiestry rozpisał Adam Lepka, trębacz i multiinstrumentalista, na co dzień zaangażowany w takie projekty jak Kanał Audytywny, L.U.C, czy Rebelbabel. Koncerty z mini orkiestra dęta to ogromny cios dźwięku i emocji. W repertuarze koncertowym będziemy mogli usłyszeć zupełnie inne aranżacje najbardziej znanych piosenek oraz nowy materiał przygotowany specjalnie na tą trasę koncertową. Ostatnie wydawnictwo zespołu to „Matka i żony” (premiera odbyła sie 2 października 2015 r.), jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. Płytę promował singiel pod tytułem „Krystyno” oraz singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie w duecie z Natalią zaśpiewał Skubas.

 

20.00 – Tomasz Stańko & Kroke

 

Bilety w przedsprzedaży: 90 zł normalny / 85 zł ulgowy / 80 zł grupowy

 

Bilety w dniu koncertu: 100 zł normalny / 95 zł ulgowy / 90 zł grupowy

 

Zespół Kroke, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. MUZYCY: Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas oraz SŁAWOMIR BERNY – polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki.

 

Podczas Jazz Festival Zespół Kroke wystąpi wraz z międzynarodową gwiazdą jazzu Tomaszem Stańko. Muzyk zaczął grać w końcu lat 50. na jazzowej scenie Krakowa. Joachim Ernst Berendt pisał o nim, że był pierwszym w Europie trębaczem grającym free. The New York Times pisał “Trębacz wolności ducha, myśli i jazzu.” Od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu magazynu „Down  Beat”. Jako lider wydał ponad 40 albumów, jest również autorem muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych.

 

 

Karnet na wszystkie koncerty festiwalu w cenie 145,00 zł