2. Międzyszkolna Liga Szachowa 2016/2017

post
data publikacji: 22 kwietnia 2017

15.03.2017

godz. 10:00

Organizator:

Miejski Ośrodek Kultury i Klub Szachowy HUZAR kolejny raz zapraszają dzieci i młodzież do udziału w rozgrywkach II Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Rozgrywki są prowadzone raz w miesiącu zarówno w turniejach indywidualnych jak i drużynowych.

Szkoły rywalizują ze sobą, dla uczestników jest również prowadzony ranking indywidualny. Drużyny mogą mieć indywidualną nazwę nawiązującą do placówki oświatowej, którą reprezentują. Do udziału w rozgrywkach ligi międzyszkolnej zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i technikum ze Świdnika. Rozgrywki są prowadzone raz w miesiącu zarówno w turniejach indywidualnych jak i drużynowych. Drużyna powinna składać się z czterech zawodników w tym co najmniej jednej osoby płci żeńskiej na pierwszej szachownicy.O kolejności miejsc decyduje większa ilość zdobytych punktów małych tzn.

1 pkt za zwycięstwo w partii

1/2 pkt za remis w partii

0 pkt za porażkę w partii

W wypadku równości punktów małych o kolejności decyduje większa ilość zdobytych punktów dużych t. z. (meczowych)

2 pkt za zwycięstwo w meczu

1 pkt za remis w meczu

0 pkt za porażkę w meczu

W wypadku równej ilości punktów małych i dużych o kolejności decyduje większa ilość zdobytych punktów na szachownicy – żeńskiej, drugiej, trzeciej, czwartej. Po zakończeniu turnieju będą ustalone miejsca w poszczególnych grupach tj. szkół podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych.