2. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych

post
data publikacji: 23 maja 2017

03.06.2016

godz. 13:30

Organizator:

Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w części konkursowej, podczas której na scenie zaprezentuje się kilkanaście grup z całej Polski, a także teatr ze Słowacji. Zmagania zespołów ocenią jurorzy z bogatym doświadczeniem aktorskim i reżyserskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą spektakle gościnne, happeningi, dyskusje, warsztaty. Gospodarzami festiwalu będą aktorzy Teatru Puk – Puk.

Zapraszamy ciekawych teatru widzów ze Świdnika. Wstęp wolny!

Wszelkie szczegóły na temat festiwalu znajdziecie także na naszym fanpagu: https://www.facebook.com/Kalejdoskop-1388426078146514/

Lista zakwalifikowanych zespołów:

 1. Teatr „DDS Zrkadlo” (Kreminica, Slowacja), spektakl „Matrionisko”
 2. Teatr „Wyjście” (Stalowa Wola), spektakl „To się może udać”
 3. Teatr „Kaprys M II” (Łapy), spektakl Trening”
 4. Teatr „Aplauz” (Świdnik), spektakl „W sieci”
 5. Teatr „OdMowy” (Tarnów), spektakl „Podróż do wnętrza pokoju”
 6. Teatr „Kaprys M” (Łapy), spektakl „Opowieści Giovanniego B.”
 7. Teatr „Tacy Tam” (Piotrków Trybunalski), spektakl „Teren zamknięty”
 8. Teatr „Scaleni” (Łódź), spektakl „Moralitet z bajką w tle”
 9. Teatr „Itd.” (Krosno), spektakl „Stopklatka”
 10. Teatr „Lepszy profil” (Piotrków Trybunalski), spektakl „Jestem”
 11. Teatr „Z jednej gliny” (Bolesławiec), spektakl „Kitty”
 12. Teatr Satyry „Zielona Mrówa” (Lublin), spektakl „Niech się miota złość na Cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne”

Jury i prowadzący warsztaty

Joanna Holcgreber: Aktorka, pedagog i animator kultury. Od września 1995 roku w zespole Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od tego czasu aktywnie i twórczo uczestniczy we wszystkich projektach teatralnych i dydaktycznych organizowanych przez ten Teatr oraz odbywających się z jego udziałem. Stanowi trzon zespołu prowadzącego sesje dydaktyczne, organizowane w wielu miejscach w Polsce i zagranicą, dla studentów szkół teatralnych, animatorów kultury, aktorów i reżyserów. Specjalizuje się w prowadzeniu „treningu wzajemnościowego” oraz „cheironomii” – specyficznych form treningu aktorskiego, stworzonych i wyrosłych na gruncie „gardzienickim”.

Przemysław Buksiński: Aktor, nauczyciel akademicki, recytator, wywodzący ze słowa. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 10 lat trener technik improwizacji scenicznej. Założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie, pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 SCENY Siła i noc improwizacji. Laureat Nagrody Aktorskiej na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie w 2013 r.. Od 2009 roku gospodarz Gali Nagrody Kulturalne Żurawie w Polskim Radiu Lublin. Członek Komisji Nagród Miasta Lublin w 2009 r.

Marek Kościółek: Jest to absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Ukończył podyplomowe studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu – Wydział Lalkarski Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Założyciel Teatru Krzyk. Wieloletni aktor goleniowskiego Teatru Brama, współpracuje m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, Teatrem Ósmego Dnia, Teatrem Węgajty oraz Teatrem „Kana” ze Szczecina. Wraz z członkami swojego teatru pracuje autorską metodą z artystami m.in. z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Zaangażowany jest w pracę z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie jest jednym z liderów powołanej w roku 2013 Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej. W roku 2014 powołał do życia grupę teatralną „Ujście” ze Świnoujścia.

Aga Nowak: Kompozytorka, autorka tekstów. Założycielka duetu KOI. Współpracuje ze studentami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wokalistka Big Bandu studentów Instytutu Jazzu PWZS w Nysie pod dyrekcją Grzegorza Nagórskiego. Studentka klasy dr hab. Ingi Lewandowskiej prof. PWSZ w Nysie.

W trakcie festiwalu „Kalejdoskop” poprowadzi warsztaty wokalne dla instruktorów.

Tetiana Oreshko: pochodzi z Kijowa (Ukraina). W roku 2013 ukończyła Uniwersytet Narodowy Teatru, Kina i TV (Kijów). Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od września 2012 zatrudniona w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Obecnie bierze udział w spektaklach i projektach artystycznych oraz dydaktycznych teatru „Gardzienice” jako aktorka i muzyk. Razem z Joanna Holcgreber – Gołaj będzie współprowadzić warsztaty teatralne dla uczestników festiwalu.