Aleksandra Kutrzepa Quartet

post
data publikacji: 09 października 2017

18.11.2017

godz. 17:00

Organizator:

Aleksandra Kutrzepa – skrzypce, Robert Kutrzepa – perkusja, Bartłomiej Garczyński – gitara elektryczna, Michał Studniarek – gitara basowa

Zespół tworzy grupa przyjaciół. Założycielem i pomysłodawcą powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo – Aleksandra i Robert Kutrzepa. Wkrótce do zespołu dołączyli Bartłomiej Garczyński oraz Michał Studniarek. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną m. in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce. Repertuar zespołu to kompozycje autorskie w stylistyce modern jazzu. Przez długi okres czasu zespół pracował nad wspólnym brzmieniem, które odgrywa dla każdego z członków priorytetową rolę. Aktualnie grupa prowadzi aktywną działalność koncertową i planuje wydanie debiutanckiej płyty.

Udział w Festiwalach:
maj 2016r koncert w ramach festiwalu “Jazz na Kresach” w Zamościu
wrzesień 2016r koncert w ramach ,,New York Festiwal” w Łodzi
listopad 2016r zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet wystąpił w finale konkursu “Azoty Jazz Contest”
listopad 2016r koncert w ramach festiwalu “Podkarpacka Jesień Jazzowa”
sierpień 2017r udział w festiwalu ,, RCK Pro Jazz” w Kołobrzegu
sierpień 2017r koncert w ramach festiwalu festiwalu ,,Jazz Na Kresach ” w Zamościu

Koncert w ramach XVI Świdnik Jazz Festival.

Wydarzenie realizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu „Nasze siedmiomilowe buty”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.