Bajka improwizowana Poławiaczy Pereł

post
data publikacji: 28 czerwca 2022

02.07.2022

Zaułek Poetów

godz. 18:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Wydarzenie odbędzie się w ramach “II Świdnickiej Nocy Kultury”.

Spektakl komediowy połączony z wyświetleniem bajki „Gumisie”. Na początek dzieci oglądają fragmenty bajki. Oglądamy ją wszyscy. Bajka zostaje zatrzymana, a widzowie przydzielają aktorom role postaci z bajki. Poławiacze Pereł improwizują jej zakończenie.

Poławiacze Pereł Teatr Improv

Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne.

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.