BIBOBIT / OSIECKA

post
data publikacji: 22 października 2021

28.11.2021

sala kameralna

godz. 18:00

50,00 zł przedsprzedaż / 70,00 zł w dniu koncertu
Organizator: MOK Świdnik

BIBOBIT/OSIECKA “Co to za czas” to pierwszy album, na którym Agnieszka Osiecka osobiście zabiera głos, a zespół prezentuje wywrotowe podejście do znanych piosenek autorki!


Laureaci konkursu Męskiego Grania w 85-tą rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej prezentują album, z autentycznym głosem poetki i utworami w nowatorskim stylu.
Zachwycili publiczność 22. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Teraz publikują kompozycje na czas, w którym niepewność należy podlewać nadzieją.

Bibobit wraz z Jackiem Piskorzem radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. To wysokoenergetyczny i poruszający projekt, który na płycie stanowi w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczną.
W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem i własnym głosem opowiada swoje historie. Tytuł wydawnictwa i jego oprawa nawiązują do momentu gdy społeczeństwo spowiły kłęby nowych wyzwań! Artyści podkreślają jednak: doświadczenie pracy nad tą płytą wielokrotnie pokazało nam, że każde pokolenie ma swoją kontuzję, ale “to da się przetrwać”.
Płytę promuje singiel pt. “Gaj”. Premiera zarówno utworu jak i całego wydawnictwa zaplanowana została nietypowo, bo na sobotę 9 października. Nie ma w tym jednak przypadku, to 85-ta rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. W ten sposób zespół chciał podkreślić jaką inspiracją może być autorka w tych czasach dla nas wszystkich!

Koncert jest elementem wydarzenia: Świdnik Jazz Festival

W celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania epidemii COVID-19  a tym samym zapewnieniu wszystkim uczestnikom XVIII Świdnik Jazz Festival bezpieczeństwa informujemy, że przed każdym koncertem weryfikowane będą certyfikaty COVID.

Prosimy o zebranie ze sobą niezbędnych dokumentów