Dni Świdnika 2018 oraz Zlot Motocykli WSK i innych

post
data publikacji: 18 lipca 2018

25.08.2018

godz. 10:00

Organizator:

Przed nami kolejne Dni Świdnika oraz XI już edycja Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i Innych. Serdecznie zapraszamy na lotnisko trawiste w dniach 25-26 sierpnia. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji oraz świetnych koncertów.

Zlot rozpoczynamy w sobotę o godz. 10.00 giełdą motoryzacyjną oraz giełdą staroci. Przez dwa dni będzie okazja obejrzenia wystawy motocykli i samochodów zabytkowych, skorzystania z hamowni oraz symulatora jazdy na jednym kole. Nie lada atrakcję stanowić będą pokazy trialu motocyklowego i konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów. O godz. 14.00 na teren Świdnika i okolic wyruszy z lotniska parada motocyklowa, która potrwa do godziny 16.30.

W godzinach  12.00 – 18.00 na terenie imprezy odbywać się będzie także akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego, do włączenia się w którą gorąco zachęcamy.

25 sierpnia na świdnickiej scenie zagoszczą zespoły Acid Drinkers oraz Golec uOrkiestra.

W niedzielę zapraszamy na godz. 11.00 na mszę polową, a następnie od godz. 13.00 na dalsze pokazy – trialu motocyklowego, ratownictwa medycznego i Straży Pożarnej. Tego dnia przed nami także dwa koncerty – zespołu Łąki Łan oraz Happysad.

Nie zabraknie oczywiście stoisk gastronomicznych, handlowych i sponsorskich,  lunaparku oraz animacji dla najmłodszych.

 

Ceny biletów:
Bilet ulgowy – 3,00 zł
Bilet normalny  – 6,00 zł

Cena biletu?

Dla odwiedzających przygotowaliśmy dwa rodzaje biletów – ulgowe (3 zł) i normalne (6 zł).

Z ulgi będą mogli skorzystać m.in. uczniowie i studenci, emeryci i renciści, honorowi dawcy krwi i posiadacze kart „Rodzina 3+” i „Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku”. Bilety ulgowe będzie można kupić po okazaniu legitymacji uprawniającej do zniżki.

Kto za darmo?

Dzieci do lat 7 wchodzą na teren imprezy za darmo. Za wstęp nie zapłacą także m.in. osoby niepełnosprawne i kombatanci wojenni, a także funkcjonariusze służb mundurowych.

 

 

 

Program:

DNI ŚWIDNIKA 2018

XI ZLOT MOTOCYKLI WSK I INNYCH

 

24.08.2018

16.00 – rejestracja uczestników

 

25.08.2018

10.00 –  start imprezy, rozpoczęcie rejestracji uczestników zlotu, wystawa motocykli, samochodów zabytkowych, samolotów oraz pojazdów wojskowych, hamownia i symulator jazdy na jednym kole, giełda staroci

13.00 – pokaz trialu motocyklowego (I tura)

14.00 – start parady motocyklowej

14.30 – przejazd pod Urząd Miasta w Świdniku – uroczyste otwarcie zlotu

16.30 – pokaz trialu motocyklowego (II tura)

16.30 – konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów

17.30 – koncert zespołu Acid Drinkers

19.00 – pokaz trialu motocyklowego (III tura)

21.00 – koncert zespołu Golec uOrkiestra

 

12.00 – 18.00  – Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego.

 

26.08.2018

11.00 – msza polowa

14.00 – 20.00 – wystawa motocykli i samochodów zabytkowych, hamownia i symulator jazdy na jednym kole, wystawa statyczna

15.00 – pokaz trialu motocyklowego (I tura)

16.00 – pokaz Straży Pożarnej

17.00 – pokaz trialu motocyklowego (II tura)

18.30 – pokaz trialu motocyklowego (III tura)

19.00 – koncert zespołu Łąki Łan

21.00 –  koncert zespołu Happysad

22.30 – pokaz sztucznych ogni

 


Acid Drinkers
– zespół rock’n’rollowy założony w Poznaniu w 1989 roku, pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 25 lat. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny: Tomasz “Titus” Pukacki – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, Dariusz “Popcorn” Popowicz – gitarzysta, Maciej “Ślimak” Starosta – perkusista, Łukasz “Dzwon” Cyndzer – gitarzysta – młoda krew w zespole, dołączył do składu jesienią 2017 roku.

Acid Drinkers mają na koncie 17 płyt. W przyszłym roku świętować będą swoje 30 lecie na scenie!


Golec uOrkiestra
to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”.

W oryginalny sposób łączą elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu, a wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, jak np. Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewają rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu.

Obecnie zespół świętuje swoje 15-te urodziny, a niezmienna od lat, wysoka forma artystyczna nie odstępuje zespołu ani o krok. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.


Łąki Łan

Słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów MegaMotyla dopełniają całości tego muzycznego show.

W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan “Syntonia”, którą promują single “Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”


Happysad

Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Powstał w 2001 roku. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album ma status złotej płyty, podobnie jak kolejna płyta „Podróże z i pod prąd”. Najnowsza płyta zespołu „Ciało obce” ukazała się 10 lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie.

 

Skip to content